Seminarium z obsługi dźwigników przemysłowych – wszystko co musisz wiedzieć
Dźwigniki przemysłowe są niezbędnymi urządzeniami w warsztatach samochodowych czy mechanicznych. Obsługa podnośników tego typu to również podstawa pracy każdego, kto zajmuje się konserwacją urządzeń i maszyn. Należy pamiętać, że do obsługi podnośników w warsztatach samochodowych można dopuścić jedynie pracownika, który odbył odpowiednie szkolenie z zakresu obsługi dźwigników przemysłowych. Jak wygląda takie szkolenie? Odpowiedzi na to pytanie udzielimy w dzisiejszym wpisie.
Obsługa podnośnika
warsztatowego (dźwignika przemysłowego) – wymagane kwalifikacje
Jak już wspomnieliśmy na samym początku, do obsługi dźwigników przemysłowych popularnie nazywanych hakowcami należy posiadać zaświadczenie o odbyciu stosownego szkolenia z zakresu obsługi dźwigników przemysłowych. Tylko wykfalifikowany personel może zostać dopuszczony do wykonywania zadań z wykorzystaniem podnośników warsztatowych. Stanowi to podstawę bezpiecznej pracy - a jak wiadomo dźwigniki są urządzeniami, które podnoszą znaczne ciężary, by podtrzymywać je na odpowiedniej wysokości w trakcie wykonywania chociażby czynności konserwacyjnych. Bez wątpienia dźwigniki ułatwiają pracę mechanikom i konserwatorom, ale ich obsługa wiąże się z koniecznością posiadania stosownej wiedzy i przestrzegania podstawowych zasad bhp.
Tematyka szkolenia
z obsługi dźwigników przemysłowych
Jak można przeczytać na naszej stronie internetowej https://awans-bhp.pl/szkolenia-udt/seminarium-dzwignik-przemyslowy/ podczas seminarium z obsługi podnośników samochodowych kursanci poznają typy stosowanych dźwigników, ich budowę oraz zasady bezpiecznej eksploatacji tego typu urządzeń. Zostaną zapoznani z podstawami bhp oraz konserwacji, jak również z praktycznym zastosowaniem dźwigników i czynnościami operatora przed, w trakcie i po wykonanej na dźwigniku pracy.
Uprawnienia
operatora dźwigników przemysłowych
Każdy kursant po skończonym szkoleniu otrzyma zaświadczenie w języku polskim i angielskim wraz z opisanym ramowym programem seminarium.
Więcej na temat seminarium na dźwigniki przemysłowe znajdziecie na naszej stronie internetowej https://awans-bhp.pl/.
Znajdziecie tam również niezbędne informacje na temat naszych pozostałych szkoleń – zarówno na operatorów, jak i konserwatorów UDT, w tym kursy adresowane do przyszłych operatorów i konserwatorów wózków widłowych i ładowarek teleskopowych, suwnic, podestów czy żurawi. Z całą pewnością wśród naszych szkoleń znajdą również dla siebie coś osoby, które chcą zdobyć uprawnienia SEP – polecamy szkolenia elektryczne, energetyczne i gazowe.
Zapraszamy!
Większość maszyn budowlanych wyposażona jest obecnie w układy hydrauliki siłowej. W razie awarii maszyny trzeba liczyć na to, że konieczna będzie naprawa takich części. Zamiast ich wymiany na nowe można wykonać regenerację, tyczy się to między innymi rozdzielaczy hydraulicznych https://banat.pl/naprawa-regeneracja/regeneracja-rozdzielaczy-hydraulicznych/ . Zużyte lub uszkodzone części to spadki wydajności, awarie systemu i zagrożenie bezpieczeństwa.
OdpowiedzUsuń