poniedziałek, 8 stycznia 2018

Operator wózka widłowego - zarobki, praca


Operator wózka widłowego - zarobki, praca


Operatorzy wózków widłowych to pracownicy poszukiwani i bardzo cenieni przez pracodawców. Nisza powstała w wyniku emigracji zarobkowej spowodowała wzrost znaczenia wykwalifikowanych pracowników magazynowych, a w szczególności osób posiadających uprawnienia do obsługi czy konserwacji specjalistycznych maszyn - takich jak chociażby wózków widłowych. Posiadanie uprawnień do obsługi wózka widłowego oznacza więc zwiększenie szansy na znalezienie dobrze płatnej pracy.
szkolenie Awans B.H.P. dla operatorów wózków widłowych na terenie firmy klienta


Ile zarabia operator wózka widłowego?

W ostatnich miesiącach głośno było o atrakcyjnych ofertach pracy dla operatorów wózków widłowych - pisaliśmy m.in. o ofercie pracy w Biedronce i zarobkach zdecydowanie wyższych od tych, którymi mogą pochwalić się dyplomowani nauczyciele. Przykład ten nie jest osamotniony   - równie atrakcyjne warunki pracy i płacy oferuje swoim pracownikom magazynowym firma Lidl, gdzie nowo zatrudniony pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy otrzymuje pensję w wysokości 3400 zł brutto (dane z końca 2016 roku).

Warto zaznaczyć, że wśród pracowników magazynowych, lepszymi warunkami pracy i płacy cieszą się oczywiście stanowiska związane z posiadaniem konkretnych kwalifikacji potwierdzonych stosownymi uprawnieniami. Jak wskazuje raport płacowy "Jesień 2016" AG Test HR to właśnie operator wózka widłowego mógł pochwalić się wyższą medianą i średnią wynagrodzeń wyprzedzając tym samym magazyniera czy pracownika transportu wewnętrznego. 

szkolenie Awans B.H.P. dla operatorów wózków widłowych na terenie firmy klienta
Punktowane są więc konkretne uprawnienia zawodowe. Przypomnijmy -  operatorem wózka widłowego może zostać tylko osoba, która posiada świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez UDT. Aby je zdobyć należy zdać egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. W zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności gwarantujących pozytywny wynik na egzaminie, jak również zapewniających sukces w późniejszej pracy na danym stanowisku, przydatna jest pomoc profesjonalistów i uczestnictwo w szkoleniu organizowanym przez dobrą placówkę szkoleniową. Więcej na temat przebiegu takiego szkolenia znajdziecie pod linkiem.
szkolenie Awans B.H.P. dla operatorów wózków widłowych na terenie firmy klienta

Oferty pracy dla operatora wózka widłowego

Tym, którzy chcą poprawić swoją sytuację na rynku pracy, polecamy rozważenie opcji zdobycia uprawnień operatora wózka widłowego. Motywację stanowić mogą nie tylko statystyki dotyczące zatrudnienia i zarobków na stanowiskach magazynowych, ale również atrakcyjne oferty pracy stale pojawiające się na portalach internetowych. Dla osób z województwa łódzkiego podrzucamy ciekawe propozycje:
- operator wózka widłowego - 2 lub 3 zmiany DARMOWY TRANSPORT  - oferta pracy
- Magazynier - Operator Wózka Widłowego Radomsko - oferta pracy
A wszystkich zainteresowanych szkoleniami zakończonymi egzaminami dla operatorów wózków widłowych różnego typu (uprawnienia UDT kategorie 1 WJO, 2 WJO, 3 WJO) zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami - klik . Nasi instruktorzy doradzą Wam, które uprawnienia są najkorzystniejsze w danej sytuacji i jaki kurs warto wybrać. Zapraszamy.


szkolenie Awans B.H.P. dla operatorów wózków widłowych na terenie firmy klienta

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza