niedziela, 21 stycznia 2018

Kurs dla operatorów suwnic z egzaminem UDT


Kurs dla operatorów suwnic z egzaminem UDT

Zapraszamy na szkolenia dla operatorów suwnic - kategorie UDT IS i IIS. Nasi doświadczeni szkoleniowcy doskonale przygotują Cię do egzaminu UDT i pomogą zdobyć uprawnienia do obsługi suwnic różnego typu.Czemu tak ważne jest, aby wybrać szkolenie na suwnice zakończone egzaminem UDT?

Wybierając placówkę szkoleniową i konkretny kurs na suwnice ważne jest, aby zdecydować się na szkolenie z obsługi suwnic zakończone egzaminem UDT. Jedynie pozytywny wynik z egzaminu daje nam prawo do obsługi tych urządzeń transportu bliskiego. Kończąc kurs bez egzaminu otrzymamy papier o ukończonym szkoleniu, który tak naprawdę w świetle prawa nic nam nie daje - takie zaświadczenie nie jest równoznaczne z posiadaniem uprawnień do obsługi suwnic. Zdając egzamin, otrzymujemy legitymację UDT na wybraną kategorię - IS lub IIS, a więc zdobywamy uprawnienia do obsługi suwnic danego typu.

Co oznacza kategoria I S, a co oznacza kategoria II S - czyli o rodzajach uprawnień do obsługi suwnic.

 Zgodnie z kategoriami stosowanymi przez Urząd Dozoru Technicznego możemy wyodrębnić dwa warianty uprawnień do obsługi suwnic:

- jeden z wariantów to kategoria II S - obejmuje suwnice hakowe ogólnego przeznaczenia sterowane z poziomu roboczego (w tym bezprzewodowo) oraz wciągniki i wciągarki według kategorii IIW.

- drugi z wariantów to kategoria IS - obejmuje ona suwnice sterowane z kabiny oraz wciągniki i wciągarki wg kategorii IW; kategoria ta jest nadrzędna w stosunku do kategorii IIS, co oznacza, że zdobywając uprawnienia IS zdobywamy od razu również uprawnienia kategorii IIS . W praktyce oznaczania to dla kursanta zdobycie uprawnień na dwie kategorie za jednym egzaminem.

Szkolenie na suwnice z pełną organizacją egzaminu UDT

Awans B.H.P. zapewnia uczestnikom kursu z obsługi suwnic pełną organizację egzaminu UDT. Nasi pracownicy pośredniczą w składaniu wniosków egzaminacyjnych do Urzędu Dozoru Technicznego, uiszczają opłaty egzaminacyjne (wliczone w cenę szkolenia) oraz odbierają legitymacje UDT. Na czas egzaminu udostępniamy miejsce (halę szkoleniową) oraz dostosowane do wymogów suwnice. Nasi kursanci całą swoją energię mogą poświęcić jedynie na przyswajanie niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Materiały szkoleniowe - materiały edukacyjne pomocne przed egzaminem z obsługi suwnic

Podczas szkoleń dla operatorów suwnic ich uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności. Wszystkie niezbędne informacje na temat przebiegu szkolenia z obsługi suwnic znajdziecie pod linkiem. 

Osobom zainteresowanym polecamy również nasz blog o suwnicach, na którym znajdziecie wiele przydatnych materiałów dydaktycznych, pomocnych w utrwaleniu zdobytej wiedzy. 

 Zapraszamy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza