niedziela, 11 marca 2018

Konserwacja podestów ruchomych przejezdnych a pomiary elektryczne
Konserwacja podestów ruchomych przejezdnych a pomiary elektryczne


Pomiary elektryczne stanowią jedno z obowiązkowych badań okresowych urządzeń transportu bliskiego. Pomiary elektryczne rezystancji izolacji są więc wymagane również w zakresie konserwacji podestów -  kontrola prawidłowego oporu na izolacji instalacji elektrycznej podestu jest obowiązkową czynnością konserwacyjną maszyny. 

Jak często pomiary elektryczne podestów muszą być wykonywane?


Zazwyczaj nie rzadziej niż raz w roku w odniesieniu do podestów pracujących na otwartym powietrzu bądź w atmosferach wybuchowych czy żrących, bądź raz na dwa lata - w przypadku podestów pracujących wewnątrz budynków. Oczywiście producent instrukcji eksploatacji może zalecić inne terminy - wówczas należy się do nich stosować.  Wyniki badań rezystancji izolacji powinny zostać odnotowane w księdze rewizyjnej urządzenia. Za aktualność badań odpowiada osoba eksploatująca urządzenie.


Pomiary elektryczne izolacji i uziemienia podestów z Awans B.H.P.


Jeśli jesteś właścicielem podestu i opiekę konserwatorską, w tym wykonywanie pomiarów elektrycznych urządzenia, chcesz zlecić firmie zewnętrznej, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie  informacje znajdują się na naszej stronie internetowej:

 - na temat przeglądów konserwacyjnych podestów - link;

- na temat pomiarów elektrycznych izolacji i uziemienia - link;

Dojeżdżamy do klientów na terenie całej Polski. Gwarantujemy terminowość i najwyższą jakość świadczonych usług. Nasi pracownicy to wykwalifikowani i doświadczeni konserwatorzy urządzeń transportu bliskiego oraz praktykujący elektrycy. Pomiary elektryczne wykonują aparatami mierniczymi marki Sonel, sporządzają protokół z wykonanych czynności oraz wyników badań, odnotowują przegląd elektryczny w księdze rewizyjnej urządzenia. W zależności od ilości zgłoszonych urządzeń cała procedura może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin.  W celu ustalenia szczegółów współpracy oraz kosztów zlecenia, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. 


Zapraszamy również do zapoznania się z bogatą ofertą szkoleń UDT - zarówno dla konserwatorów, jak i operatorów urządzeń transportu bliskiego. 

Szkolenia organizujemy na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi oraz w placówce w Szczecinie. Na życzenie klienta kursy przeprowadzamy na terenie firmy klienta. Dla stałych klientów przewidujemy atrakcyjne zniżki i ulgi na inne nasze szkolenia UDT. Serdecznie zapraszamy.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza