poniedziałek, 19 marca 2018

Urządzenia transportu bliskiego - kwietniowe konferencje UDT


Urządzenia transportu bliskiego - kwietniowe konferencje UDT


Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego wiąże się z koniecznością ciągłej aktualizacji posiadanej wiedzy. Doskonałym sposobem na to, aby być na bieżąco z obowiązującymi przepisami, normami i zaleceniami jest uczestnictwo w konferencjach, w tym w konferencjach organizowanych przez Urząd Dozoru Technicznego.Nadchodzący miesiąc będzie obfitował w aż dwie duże konferencje. Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 16 - 18 kwietnia 2018 roku w Hotelu Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, a będzie to VII Warszawska Konferencja Dźwigowa. Adresowana jest do wszystkich osób, którym zależy na podniesieniu bezpieczeństwa urządzeń dźwigowych, w tym do kadry zarządzającej, specjalistów technicznych, osób eksploatujących oraz użytkowników urządzeń dźwigowych. Wśród omawianych zagadnień będą m.in.:

- aktualne wymagania prawne w obszarze projektowania, instalowania i eksploatacji dźwigów;

- procedury racjonalnej modernizacji dźwigu;

- omówienie zmian w przepisach o dozorze technicznym;

- bezpieczeństwo podczas instalacji, eksploatacji i konserwacji dźwigów.

Udział w konferencji jest odpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do dnia 9 kwietnia. Niezbędne informacje znajdują się pod linkiem na stronie

Druga konferencja UDT - "Bezpieczeństwo urządzeń transportu bliskiego - dźwigi, przenośniki, urządzenia dla niepełnosprawnych. Aktualne wymagania" odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia w Hotelu Dębowy w Bielawie. Ramowy program spotkania obejmuje:

" − Aktualne normy, specyfikacje techniczne dotyczące dźwigów

 − Zmiany w przepisach o dozorze technicznym

 − Bezpieczeństwo funkcjonalne i ocena ryzyka w dokumentacjach dźwigów

− Doświadczenia w stosowaniu norm PN-EN 81-20:2014, PN-EN 81-50:2014

− Efektywność energetyczna – oszczędność energii w dźwigach

− Wyjaśnienia, interpretacje, rekomendacje w zakresie dozoru technicznego urządzeń transportu bliskiego".

Udział w konferencji jest odpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do dnia 11 kwietnia. Niezbędne informacje znajdują się pod linkiem na stronie.


A wszystkich, którzy chcą być na bieżąco w tematyce urządzeń transportu bliskiego (obsługa i konserwacja) zachęcamy do śledzenia naszego bloga, naszej strony na fb -  https://www.facebook.com/awansbhp oraz naszej strony internetowej - https://awans-bhp.pl   (w zakładkach "Aktualności" i "Materiały" zawsze znajdziecie najświeższe informacje z zakresu omawianej tematyki). Zapraszamy również na nasze szkolenia UDT  - kursy dla operatorów i konserwatorów urządzeń transportu bliskiego (urządzeń magazynowych).  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza