poniedziałek, 26 marca 2018

Bezpieczeństwo pracy pilarza - kurs dla operatorów piły spalinowej


Bezpieczeństwo pracy pilarza - kurs dla operatorów piły spalinowej


Awans B.H.P. zaprasza wszystkie osoby zainteresowane obsługą piły spalinowej na szkolenie dla operatorów pilarek (kurs pilarza). Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę szkoleniową.Czemu warto ukończyć szkolenie dla pilarzy z Awans B.H.P.?


Jak wiadomo, piły spalinowe to narzędzia z odkrytą częścią tnąca. Już sam ten fakt sprawia, że pilarki stwarzają duże zagrożenie zarówno dla obsługującego, jak również dla osób znajdujących się w pobliżu. Z tego też względu należy przedsięwziąć odpowiednie środki bezpieczeństwa, które ograniczą do minimum wszelkie ryzyko wypadku. Podstawą jest oczywiście zapoznanie się z instrukcją obsługi danej piły spalinowej, jeszcze przed przystąpieniem do jej eksploatacji. Dzięki temu operator może dobrze zapoznać się z charakterystyką piły danego typu.
Drugą ważną rzeczą, jest odbycie stosownego szkolenia z zakresu obsługi pił spalinowych. Podczas profesjonalnego kursu przyszli operatorzy pilarek zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą w przyszłości uniknąć sytuacji zagrażających ludzkiemu życiu lub zdrowiu. Co więcej, udział w szkoleniu z obsługi piły, oprócz wymiaru związanego z kwestiami bezpieczeństwa, ma również wymiar prawny. Przypomnijmy - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia  2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej:
"Do pracy z użyciem pilarki dopuścić można wyłącznie pracowników, którzy ukończyli z wynikiem pozytywnym szkolenie."

Dzięki uczestnictwu w naszym szkoleniu z obsługi piły spalinowej, kursant zdobywa konkretne uprawnienia. Na zakończenie kursu otrzymuje stosowne zaświadczenie o ukończonym szkoleniu na pilarza z opisanym programem ramowym szkolenia. Z myślą o osobach, które będą starały się o pracę zagranicą, zaświadczenie wystawiamy nie tylko w języku polskim, ale również i angielskim.


Uczestnikom naszych szkoleń zapewniamy doskonałą kadrę szkoleniową, dzięki której z łatwością przyswoją sobie niezbędne wiadomości na temat bezpiecznej eksploatacji piły spalinowej. Podczas szkolenia nie zabraknie również zajęć w terenie i pracy z pilarką. Uczestnik kursu zostanie zapoznany z techniką ścinki i obalania drzew, okrzesywania oraz przerzynki. Nauczy się również tego, jak bezpiecznie obsługiwać i konserwować piły spalinowe.

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę internetową - link

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza