poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Bezpieczeństwo na placach budów - nowy numer "Inspektora"


Bezpieczeństwo na placach budów - nowy numer "Inspektora"

Nowy numer biuletyny Urzędu Dozoru Technicznego "Inspektor" , koncentruje się na tematyce bezpieczeństwa na placach budowy. Pierwszy w tym roku numer gazety branżowej dostępny jest już za darmo online na stronie UDT  pod linkiem.

Pierwszym artykułem Wiceprezes Urzędu Dozoru Technicznego Adam Ogrodnik zawraca uwagę czytelników na zasady bezpieczeństwa  na  placach budów. Droga prowadząca do minimalizacji ryzyka wystąpienia niebezpiecznych uszkodzeń urządzeń technicznych oraz nieszczęśliwych wypadków  wyznaczana jest przez kilka podstawowych punktów -  w tym przez bezpieczną konstrukcję urządzeń transportu bliskiego eksploatowanych na placach budów, następnie przez bezpieczną eksploatację tych urządzeń, która z kolei wiąże się z odpowiednimi kwalifikacjami osób.
Bezpieczeństwo urządzeń transportu bliskiego eksploatowanych na placach budów omówione zostaje dokładnie w kolejnym artykule autorstwa Tomasza Borth z oddziału UDT w Katowicach. Autor opisuje rodzaje urządzeń, które możemy spotkać na placach budowy oraz zasady bezpiecznej eksploatacji. Stara się również udzielić odpowiedzi na pytanie, czy można całkowicie wyeliminować wypadki, do których dochodzi na placach budów.
O bezpieczeństwie pracy na rusztowaniach przeczytamy z kolei w artykule Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach - Marka Dudka.  Autor tekstu, oprócz omówienia zasad bezpiecznej pracy na rusztowaniach, wspomina również o możliwości zastosowania innych rozwiązań w przypadku konieczności wykonania pracy na wysokości, takich jak chociażby drabinopodestów czy podestów roboczych.
Ponadto w numerze:
- rozmowa z Jerzym Werlem, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Warbud SA. na temat oddziaływania współpracy konkurentów i czynnikach mających wpływ na bezpieczeństwo podczas realizacji inwestycji budowlanych;
- artykuł poświęcony zagadnieniom dotyczących elektromobilności .
Zachęcamy do lektury. A wszystkich zainteresowanych bezpieczną  eksploatacją urządzeń transportu bliskiego zapraszamy na nasze szkolenia UDT dla operatorów UTB. W naszej ofercie znajdują się m.in. szkolenia na wózki jezdniowe (wszystkie możliwe kategorie UDT), suwnice, żurawie, podesty, dźwigi towarowo-osobowe. Każde nasze szkolenie zakończone jest organizowanym przez nas egzaminem UDT, dzięki któremu nasi kursanci mogą zdobyć legitymacje UDT - uprawnienia do obsługi urządzeń technicznych/ urządzeń magazynowych danego rodzaju. Wszystkie szczegóły naszej oferty dostępne są na stronie - link . Zapraszamy!




Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza