czwartek, 26 stycznia 2017

Bony szkoleniowe z PUP - jakie szkolenia warto wybrać?

Bony szkoleniowe z PUP - jakie szkolenia warto wybrać?Wraz z nowym rokiem Powiatowe Urzędy Pracy przyznają   bony szkoleniowe w celu przekwalifikowania osób bezrobotnych i polepszenia ich sytuacji  na rynku pracy.  PUP w Łodzi całą procedurę związaną z przyznawaniem bonów szkoleniowych rozpoczął  od poniedziałku, a więc od 23 stycznia. Od tego momentu można zgłaszać się do doradcy klienta po formularze wniosku na finansowanie kosztów szkoleń wskazanych przez osoby bezrobotne do 30 r. ż. w ramach bonu szkoleniowego. Wnioski przyjmowane są w siedzibie urzędu (ul.  Minionowa 91, Kancelaria Urzędu, pok. 033). Szczegółowe informacje znajdziecie pod linkiem.  
Bez wątpienia taka forma wsparcia młodych  może być dobrym pomysłem na aktywizację tej grupy bezrobotnych. Pozostaje jedynie pytanie, jakie szkolenia warto wybrać, aby wsparcie finansowe w postaci bonów szkoleniowych rzeczywiście przyniosło jakieś konkretne korzyści?  Po jakich kursach czy szkoleniach pozycja młodych  na rynku pracy faktycznie ulegnie polepszeniu? Jakie kwalifikacje sprawią, że będą bardziej atrakcyjni dla potencjalnego pracodawcy?
Bez wątpienia szkolenia z zakresu eksploatacji urządzeń transportu bliskiego czy kursy elektryczne to doskonały pomysł na efektywne wykorzystanie przyznawanych przez PUP bonów szkoleniowych. Warto na nie postawić, gdyż ich ukończenie wiąże się ze zdobyciem konkretnych uprawnień - wymaganych przez prawo. Dzięki temu konkurencja na rynku pracy automatycznie ulega zawężeniu - aby wykonywać dany zwód (np. operatora suwnic czy podestów) musimy posiadać konkretne uprawnienia wydawane po zdanym egzaminie. Za danymi uprawnieniami stoją konkretne umiejętności.
Wybór tzw. kursów twardych wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Dzięki nim kursanci zdobywają konkretne umiejętności i konkretne uprawnienia, na które na rynku pracy wciąż utrzymuje się duże zapotrzebowanie. Po kursach dla operatorów podestów, suwnic, wózków czy ładowarek znajdziemy pracę nie tylko w magazynach czy halach produkcyjnych, ale również na placach budowy, w portach czy w jednostkach samorządowych.
Wszystkich stojących przed dylematem, jakie kursy wybrać, zachęcamy do przeanalizowania naszej oferty szkoleniowej znajdującej się na stronie.  Naszym kursantom dajemy do dyspozycji własny, zróżnicowany sprzęt. Nielimitowana ilość godzin praktycznych, hala odtwarzająca realne warunki panujące w przyszłych miejscach pracy - to wszystko pozwala naszym kursantom z łatwością odnaleźć się w środowisku nowej pracy. Awans B.H.P. to również, a może przede wszystkim, doświadczeni Instruktorzy, którzy z pasją i zaangażowaniem przekazują swoją wiedzę i umiejętności. 
Zapraszamy i życzymy trafnych wyborów.


Awans B.H.P
HALA SZKOLENIOWA: 91-341 Łódź, Brukowa 23
telefon stacjonarny:  42 307 -10 - 09
Telefony komórkowe: 737 466 887 , 737 466 886 ,  737 466 997
E-mail: awansbhp@awans-bhp.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza