środa, 26 września 2018

Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia - przepisy


Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia - przepisy

O przepisach związanych z eksploatacją wózków widłowych pisaliśmy już niejednokrotnie, zwłaszcza w kontekście ostatnich zmian, jakie wprowadziło  rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym, które weszło w życie 10 sierpnia 2018 roku. Dla przypomnienia podrzucamy linki do artykułów, które warto sobie przypomnieć:
-" Imienne zezwolenie do obsługi wózka widłowego - terminy ważności" - link
- "Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym - styczeń 2018 r." - link

"Inspektor - technika i bezpieczeństwo" - omówienie rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym z dnia 15 grudnia 2017 roku

Dziś ponownie wracamy do tematu zmian w przepisach regulujących bezpieczne użytkowanie wózków jezdniowych, a pretekstem jest opublikowany w najnowszym numerze biuletynu UDT "Inspektor - technika i bezpieczeństwo" artykuł autorstwa Pawła Rajewskiego - Kierownika Wydziału Urządzeń Transportu Bliskiego, Departament Techniki UDT pt. "Wózki jezdniowe z napędem silnikowym - zmiany w przepisach". Artykuł, jak i cały biuletyn dostępne są do pobrania na stronie UDT (link).
Autor wspomnianego artykułu omawia dokładnie zmiany, jakie wprowadziło rozporządzenie. W czytelny i przejrzysty sposób prezentuje podział wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wyraźnym zaznaczeniem, którego rodzaju wózków dotyczą poszczególne artykuły  rozporządzenia. W tekście znajdziemy również informacje na temat terminów ważności imiennych zezwoleń, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym.

Wózki widłowe - uprawnienia, szkolenia, aktualne przepisy

 Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się dokładnie z nowym  rozporządzeniem w sprawie wózków jezdniowych z napędem silnikowym, zdecydowanie polecamy waszej uwadze wyżej omawiany artykuł. Zapraszamy również na nasze szkolenia z obsługi wózków widłowych, dzięki którym możecie zdobyć uprawnienia do obsługi wózków ważne bezterminowo na terenie całej Polski. Do wyboru aż pięć wariantów szkoleń, obejmujących wszystkie kategorie UDT. Szczegóły oferty pod linkiem.
Zapraszamy już dziś!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza