środa, 10 maja 2017

Praca wakacyjna na wózku widłowym – praca dorywcza jako operator wózka widłowegoPraca wakacyjna na wózku widłowym – praca dorywcza jako operator wózka widłowego


Praca dorywcza na wózku widłowym to warta do rozważenia alternatywa przy wyborze pracy wakacyjnej czy sezonowej. W poniższych akapitach dowiesz się jakie trzeba mieć kwalifikacje do takiej pracy i jakie inne prace sezonowe znalazły się w top 10 prac wakacyjnych i dorywczych.Praca dorywcza, praca sezonowa, praca wakacyjna – jaką branżę wybrać?

 Praca dorywcza niejednokrotnie pozwala nam podreperować budżet w sezonie letnim i zarobić na wymarzone wakacje. Pracę wakacyjną często można połączyć z odpoczynkiem i poszukać ofert pracy sezonowej w miejscowościach nadmorskich czy za granicą. Wiosną i latem pojawia się najwięcej sezonowych ofert pracy czy to w branży gastronomicznej, hotelarskiej czy w rolnictwie. Warto zastanowić się, w jakim sektorze najbardziej opłaca się szukać pracy dorywczej. Wprawdzie w Polsce stawki za prace wakacyjne/ sezonowe nie są wysokie, jeśli porównamy je chociażby ze stawkami proponowanymi u naszych zachodnich sąsiadów, ale możemy znaleźć takie, które są bardziej opłacalne od innych. Jak się okazuje praca operatora wózków widłowych będzie bardziej atrakcyjna finansowo niż prace ogrodnicze. Można poszukać wakacyjnych ofert pracy na wózku widłowym u naszych zachodnich sąsiadów lub w portach w miejscowościach nadmorskich.

Jaka praca najlepsza na wakacje – czy operator wózka widłowego to dobry wybór?

Operator wózka widłowego, do którego obsługi wymagane jest posiadanie określonych uprawnień potwierdzonych legitymacją UDT, otrzyma lepsze wynagrodzenie niż osoba wykonująca proste prace ogrodowe, do których nie są wymagane żadne dodatkowe umiejętności. Na wysokość oferowanej za wykonywaną pracę stawki bez wątpienia wpływa konieczność lub brak konieczności posiadania przez kandydata określonych kwalifikacji. Jeśli wykonywanie danej pracy wiąże się z koniecznością posiadania konkretnych umiejętności, wówczas oferowana stawka będzie wyższa. Nie bez powodu wspomniany zostaje operator wózka widłowego. Osoba z uprawnieniami na wózki jezdniowe ma szanse na stosunkowo dobrą pracę wakacyjną w różnych branżach. Przede wszystkim bez problemu znajdzie pracę sezonową w sektorze ogrodniczym. Gospodarstwa sadownicze w dużej mierze proces logistyczny związany z przechowalnictwem opierają na pracy wózków widłowych. Służą one do prac transportowych na krótkich odległościach i zapewniają efektywną pracę na każdym etapie magazynowania  (sortowanie, pakowanie i przechowywanie owoców). Warto podkreślić, że to właśnie prace sezonowe w ogrodnictwie znajdują się w top 10 prac wakacyjnych w Polsce (według danych umieszczonych przez Work Service SA).

Osoba posiadająca uprawnienia na wózki widłowe może również szukać pracy sezonowej na produkcji, gdzie średnie stawki wynoszą 13-14 zł na godzinę (dla porównania zwykłe prace ogrodowe nie wymagające dodatkowych kwalifikacji oznaczają stawkę ok. 10 zł na godzinę, patrz). 

Aby ubiegać się o pracę operatora wózków widłowych, należy w pierwszej kolejności ukończyć kurs przygotowawczy, a następnie zdać egzamin, dzięki któremu uzyskamy legitymację UDT, potwierdzającą nasze kwalifikacje. Posiadając stosowne uprawnienia, możemy bez problemu znaleźć nie tylko pracę sezonową adresowaną do operatorów wózków, ale również wykorzystać te umiejętności jako atut w poszukiwaniu pracy docelowej, chociażby w roli magazyniera.
Strony z ofertami pracy sezonowej:

- http://praca-sezonowa24.pl/oferty/za-granica/
- http://praca-niemcy123.pl/oferty-pracy/sezonowa/
- https://www.pracujwunii.pl/oferty-pracy/
- http://praca-zagranica24.pl/,
- https://www.gumtree.pl/s-oferty-pracy/praca+na+wakacje/v1c8q0p1
- http://www.axidus.pl/oferty-pracy/
- http://praca.jobleer.pl/index.php?f=search_f&keywords=praca+tymczasowa+czasowa+sezonowa+pracownik+sezonowy&region=17

2 komentarze:

  1. W wakacje zawsze jest więcej pracy, więc łatwo sobie mozna zebrać doświadczenie, zeby starac sie potem o stałe stanowisko

    OdpowiedzUsuń
  2. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

    OdpowiedzUsuń