środa, 28 września 2016

Kto może szkolić na wózki widłowe?


Kto może szkolić na wózki widłowe?


Wybierając firmę szkoleniową organizującą kursy dla operatorów wózków widłowych i innych urządzeń transportu bliskiego warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny poszczególnych ofert, ale również na kadrę szkoleniową. Podstawą są doświadczeni szkoleniowcy, którzy swoim kursantom potrafią przekazać wiedzę i umiejętności w przystępny sposób.

 Odpowiedzmy więc na pytanie:

Kto może szkolić na wózki widłowe?


 
Podstawową kwestią jest posiadanie przez przyszłego szkoleniowca uprawnień na obsługę wózków widłowych. Jest to prawny wymóg, aby móc w ogóle myśleć o pracy instruktora - wykładowcy na kursach dla kierowców wózków jezdniowych. Nie mniej znaczącym punktem jest zdobycie odpowiedniego doświadczenia. Wprawdzie na kursie dla operatorów zdobędziemy podstawową wiedzę i umiejętności, ale aby przekazywać tą wiedzę innym, nie można ograniczać się jedynie do realizacji  formalnych wymogów. Doświadczenie w tym wypadku to słowo kluczowe. Nie wyobrażam sobie, aby osoba bez doświadczenia mogła stanąć przed przyszłymi operatorami w charakterze specjalisty. Doświadczenie i pochodzące z tego doświadczenia wiedza i umiejętnością są niezbędne i nie do przecenienia.

Mile widziane jest również przygotowanie pedagogiczne, dzięki któremu instruktor/wykładowca zdobędzie niezbędną wiedzę dotyczącą  procesu nauczania, zasad i metod nauczania, wymaganych warunków prawidłowego prowadzenia procesu dydaktycznego, budowy lekcji oraz rozkładu materiału nauczania.

Aby sprostać odpowiedzialności, jaką bierze na siebie instruktor/ wykładowca, warto dobrze przygotować się do swojej nowej roli. Pomocny okazuje się kurs dla instruktorów, podczas którego doświadczeni koledzy po fachu przekazują cenne wskazówki i uwagi.

Firma Awans B.H.P. postanowiła wykorzystać potencjał swoich instruktorów  i poszerzyła  ofertę szkoleniową właśnie o ten rodzaj kursów/ seminariów. Niedawno ruszyliśmy z kursem dla instruktorów wózków unoszących.  Na potrzeby jednej z firm Nnsi wykładowcy wyszkolili już pierwszych instruktorów wózków. Dzięki temu przeszkoleni pracownicy, w oparciu o program szkoleniowy, będą mogli szkolić swoich pracowników z obsługi wózków widłowych.

Wszystkich zainteresowanych naszą nową ofertą szkoleniową zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego oraz na naszą stronęinternetową.

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza