wtorek, 20 września 2016

Jak zostać konserwatorem?


Jak zostać konserwatorem?


Chcesz zmienić pracę i poszerzyć swoje kwalifikacje. Pomyślałeś, że jako operator, mechanik czy elektryk mógłbyś pójść o krok dalej i zostać konserwatorem UTB. Ale jak to zrobić? Jak zostać konserwatorem?  


Odpowiedź, jak też sama droga do osiągnięcia celu, wydaje się na pierwszy rzut oka dość prosta.

Zgodnie z ustawą Dz.U.Nr 79, poz. 849 konserwator wózków, żurawi czy podestów musi posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone państwowym egzaminem UDT na konserwatora. Aby jednak bezproblemowo zdać egzamin, ale także, a może przede wszystkim, aby  być później dobrym konserwatorem - prawdziwym fachowcem i specjalistą, musimy posiąść niezbędną wiedzę i umiejętności. Jedyną drogą do osiągnięcia tych celów, jest uczenie się od najlepszych - ludzi z bogatym doświadczeniem zawodowym. Zanim więc przystąpimy do państwowego egzaminu, powinniśmy wybrać dobrą firmę szkoleniową, która pomoże nam przejść cały proces przygotowawczy, a także zrealizować wszystkie formalności i wymogi egzaminacyjne (co jest atutem dobrych placówek szkoleniowych).

Firma Awans B.H.P. w swojej ofercie szkoleniowej posiada szkolenia konserwatorów wózków widłowych IWJO, podestów I P oraz żurawi przeładunkowych II Ż.

Szkolenia prowadzone są przez operatorów, konserwatorów, mechaników i elektryków, dzięki którym nasi kursanci zdobywają odpowiednie przygotowanie zarówno mechaniczne, jak i elektryczne do zdania egzaminu UDT na konserwatora UTB. 
Pamiętaj, że aby zapisać się na kurs, musisz mieć:  
 • ukończone 18 lat;
 • stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy;
 • jedno z poniższych:
- świadectwo robotnika wykwalifikowanego w zawodzie odpowiadającym pracy przy urządzeniach technicznych oraz rok pracy przy konserwacji lub naprawach tych urządzeń;
- świadectwo czeladnicze z zakresu elektromechaniki maszyn oraz rok pracy przy naprawach tych maszyn;
- świadectwo ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej lub równorzędnej oraz rok pracy zawodowej przy konserwacji lub naprawach urządzeń technicznych;
- tytuł kwalifikacyjny mistrza w zawodzie odpowiadającym pracy przy urządzeniach technicznych oraz 6 miesięcy pracy przy konserwacji lub naprawach tych urządzeń;
- świadectwo ukończenia średniej szkoły zawodowej bądź co najmniej 3 lata nauki w odpowiedniej szkole wyższej i 6 miesięcy pracy zawodowej przy konserwacji lub naprawach urządzeń technicznych.


Jeśli masz wątpliwości, co do spełnienia warunków przystąpienia do kursu i ubiegania się o uprawnienia konserwatora, skontaktujsię z nami, rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Zapraszamy!


3 komentarze:

 1. Ile godzin obejmuje takie szkolenie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile godzin obejmuje takie szkolenie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Adamie szkolenie umawiamy indywidualnie składa się z części teoretycznej a następnie z części praktycznej czas trwania uzależniony jest od kursanta

  OdpowiedzUsuń