czwartek, 15 września 2016

Jak używać pilarki spalinowej?

Jak używać pilarki spalinowej?


Piła spalinowa to jedno z podstawowych narzędzi pracy drwala, pilarza czy innych osób pracujących przy obróbce drewna. Pilarki wykorzystywane są  często na budowach i w gospodarstwach domowych. Profesjonaliści posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w zakresie użytkowania tego sprzętu. Nowicjusze i osoby sięgające po pilarkę na użytek własny, często mają problem z prawidłowym jej eksploatowaniem.  Pojawia się pytanie - jak używać pilarki spalinowej?  Choć być może powinno ono brzmieć bardziej precyzyjnie - jak bezpiecznie używać pilarkę spalinową?  


http://awans-bhp.com/kursy-szkolenia/kurs-pilarz/
kurs dla pilarzy, Awans B.H.P. , hala szkoleniowa w Łodzi, Brukowa 23


Zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Środowiska (Dz. U. nr 161 poz 1141) z dnia 24 sierpnia 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej:

 "Do pracy z użyciem pilarki dopuścić można wyłącznie pracowników, którzy ukończyli z wynikiem pozytywnym szkolenie."

Prawo nakłada na nas obowiązek odbycia odpowiedniego szkolenia. Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa i jest czynnikiem prewencyjnym, zmniejszającym ryzyko wypadku podczas pracy z piłą spalinową. Na odpowiednim kursie fachowcy nauczą nas tego, jak używać pilarki spalinowej - z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa oraz jak o nią dbać, by służyła nam na długie lata. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób wykorzystujących ten sprzęt  w pracy zawodowej, ale również dla tych, którzy sięgają po niego we własnym gospodarstwie domowym. Prawidłowa eksploatacja pilarki to nasze bezpieczeństwo oraz zwiększenie szybkości i efektywności pracy. Oprócz zapoznania się z  instrukcją dołączoną przez producenta do zakupionego sprzętu  warto też  skorzystać z rad specjalistów -  z ich doświadczenia i wskazówek.

Jeśli chcesz zdobyć niezbędną wiedzę na temat tego, jak używać pilarki, zapraszamy na kursy obsługi piły spalinowej. Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej . Zapraszamy!  

2 komentarze:

  1. A co z takimi pilarkami dostępnymi np. w marketach budowlanych, takimi prostymi, do użytku domowego. Czy zapoznanie się z instrukcją obsługi jest wystarczające? Takie pilarki chyba są mniej niebezpieczne w użyciu? Czy się mylę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tomku instukcja zawsze jest najważniejsza, ale nie wystarcząca trzeba jeszcze zachować czujność no i przydało by się szkolenie :)

    OdpowiedzUsuń