wtorek, 2 lipca 2019

Przejazd ładowarką teleskopową (z ładunkiem oraz bez ładunku)


Przejazd ładowarką teleskopową (z ładunkiem oraz bez ładunku)

Ładowarka teleskopowa to wózek podnośnikowy specjalizowany ze zmiennym wysięgiem. W Urzędzie Dozoru Technicznego sklasyfikowana została w pierwszej kategorii uprawnień I WJO.  Jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych takiego wózka jest wysięgnik teleskopowy oraz siłowniki podnoszenia i wysuwu wysięgnika teleskopowego. Dziś kilka słów na temat prawidłowego ustawienia elementów konstrukcyjnych ładowarek teleskopowych podczas przejazdu urządzenia - zarówno z ładunkiem, jak i bez ładunku. 

Jakie jest prawidłowe ustawienie elementów roboczych ładowarki teleskopowej podczas przejazdu?
Podstawową zasadą obowiązującą podczas przejazdu ładowarki teleskopowej (zarówno z ładunkiem, jak i bez niego) jest przemieszczanie się urządzenia przy opuszczonym układzie wysięgnikowym mechanizmu podnoszenia. Wysięgniki teleskopowe, widły oraz wszelki osprzęt muszą być wsunięte i pochylone w kierunku kabiny operatora. Wysokość wideł/ osprzętu od podłoża powinna oscylować w granicach 30 cm. Oczywiście podpory ładowarki muszą być uniesione, a więc ustawione w położenie transportowe. Jeśli wymiary ładunku są na tyle duże, że utrudniona jest dobra widoczność drogi, a operator nie może liczyć na pomoc innej osoby, istnieje możliwość transportu ładunku z wykorzystaniem jazdy do tyłu na wstecznym biegu. 
Jak prawidłowo ustawić  ładowarkę teleskopową na stanowisku postojowym?
Przede wszystkim operator musi upewnić się, czy  wyjął kluczyk ze stacyjki  i zaciągnął hamulec ręczny. Ładowarka w pozycji postojowej powinna mieć całkowicie wsunięte wysięgniki teleskopowe, ramię główne opuszczone, a widły oparte o podłoże. Kabina powinna zostać zabezpieczona przed wejściem osób nieupoważnionych. 
Szkolenia na ładowarki teleskopowe I WJO z egzaminem UDT
Osoby, które chcą zdobyć uprawnienia do obsługi ładowarek teleskopowych ważnych na terenie całej Polski zapraszamy na profesjonalne szkolenia z obsługi wózków specjalizowanych ze zmiennym wysięgiem. Szkolenie zakończone jest egzaminem UDT. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne organizujemy na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, a na życzenie klienta na terenie jego firmy - dojeżdżamy do klientów z całej Polski. Zapewniamy kompleksową organizację egzaminu, atrakcyjne ceny, elastyczny grafik zajęć oraz indywidualne podejście do klienta. Zapraszamy również w okresie wakacyjnym. Szczegóły pod linkiem:
Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza