niedziela, 5 maja 2019

Jakie szkolenia warto zrobić przed wakacjami?


Jakie szkolenia warto zrobić przed wakacjami?


Często przed wakacjami szukamy nowych możliwości pozyskania środków finansowych. Poszukiwanie nowej/lepszej pracy bądź też (zwłaszcza w odniesieniu do ludzi młodych)  pracy dorywczej tzw. sezonowej będzie zdecydowanie łatwiejsze w przypadku osób, które posiadają kwalifikacje i umiejętności pożądane obecnie na rynku pracy.   Do takich należą chociażby uprawnienia na wózki widłowe czy wszelkiego rodzaju urządzenia wykorzystywane na placach budów, na halach produkcyjnych czy magazynowych.  


Szkolenia z obsługi urządzeń magazynowych i urządzeń transportu bliskiego


Jeśli w okresie około wakacyjnym chcemy zdobyć dobrze płatną pracę sezonową, warto pomyśleć o tym wcześniej i zdobyć nowe kwalifikacje, będące dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym. Z pewnością przydadzą się one w najbliższym czasie, ale często mogą okazać się również niezbędne na późniejszym etapie kariery zawodowej. Do takich należą chociażby uprawnienia do obsługi urządzeń transportu bliskiego (UTB), a więc urządzeń wykorzystywanych zarówno na terenie placów budowy, w rolnictwie, przemyśle czy transporcie. Duże zapotrzebowanie na rynku pracy na operatorów wózków widłowych, to sygnał do rozważenia opcji zdobycia uprawnień UDT do ich obsługi. Warto zastanowić się również nad szkoleniami dla operatorów suwnic, podestów czy żurawi  stanowiących nieodzowny element niejednego placu budowy. Ponieważ są to zawody regulowane, do których wykonywania niezbędne są uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego, pracownicy na tych stanowiskach mogą liczyć na lepsze wynagrodzenia.

Jak zdobyć uprawnienia do obsługi UTB?

Jedyną drogą do zdobycia uprawnień operatora  urządzeń transportu bliskiego, czy to wózków widłowych, suwnic, podestów czy żurawi, jest zdanie egzaminu przed komisją UDT. Pozytywny wynik oznacza dobycie zaświadczenia kwalifikacyjnego danej kategorii ważnego na terenie całej Polski. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, składającego się z części teoretycznej oraz praktycznej, warto przystąpić do szkolenia organizowanego przez profesjonalną firmę szkoleniową.  Kurs powinien być realizowany w oparciu o program zatwierdzony przez UDT. Dobra placówka szkoleniowa zapewni również kompleksową organizację egzaminu, dzięki czemu cały proces ubiegania się o uprawnienia przebiega zdecydowanie sprawniej.

Oferta szkoleniowa Awans B.H.P.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji i przystąpieniem do szkolenia jeszcze przed wakacjami, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową adresowaną do przyszłych operatorów UDT. Wszystkie szczegóły znajdują się pod linkiem:


Naszym kursantom zapewniamy doświadczoną kadrę szkoleniową, atrakcyjne ceny, indywidualne podejście do klienta oraz elastyczny grafik zajęć. Zapraszamy już dziś.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza