środa, 8 maja 2019

Co dają uprawnienia SEP?


Co dają uprawnienia SEP?


SEP czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich to organizacja pozarządowa zrzeszająca w swoich szeregach elektryków - inżynierów, techników oraz osoby stawiające pierwsze kroki na drodze zawodowej. SEP pełni  między innymi funkcję edukacyjną. To właśnie ta organizacja wydaje uprawnienia potocznie nazywane uprawnieniami SEP. Czym dokładnie są uprawnienia SEP?

Uprawnienia SEP o podstawowe uprawnienia, które powinien posiadać każdy elektryk.  Do uprawnień  wydawanych przez SEP należą:

- uprawnienia G1,

- uprawnienia G2,

- uprawnienia G3.

Wszystkie rodzaje uprawnień SEP można zdobyć odbywając jeden z trzech prowadzonych przez nas kursów i zdając egzamin przed komisją SEP.

Uprawnienia SEP Grupy G1 D i E

Jeśli chcemy zdobyć uprawnienia elektryczne Grupy G1 D i E (Dozór i Eksploatacja)  należy przystąpić oczywiście do egzaminu przed komisją SEP. Warto taki egzamin poprzedzić odpowiednim przygotowaniem. Praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty szkoleniowej. Nasze kursy elektryczne do 1 kV i powyżej 1 kV to gwarancja rzetelnego przygotowania do egzaminu. Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z praktycznego kursu pomiarów elektrycznych, które odbywają się na miernikach firmy Sonel. Zajęcia praktyczne odbywają się na naszych urządzeniach transportu bliskiego - wózkach, ładowarkach, podestach.


Uprawnienia SEP Grupa II

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą kursów energetycznych na uprawnienia G2 eksploatacja i dozór.  Są to uprawnienia do eksploatacji i dozoru urządzeń wytwarzających , przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło oraz wielu innych urządzeń energetycznych. Kurs i egzamin odbywają się na naszej hali szkoleniowej w Łodzi – na życzenie klienta organizujmy szkolenia i egzaminy na terenie firmy klienta.


Uprawnienia SEP Grupa III

Zachęcamy również do rozważenia możliwości ukończenia kursu na uprawnienia SEP Grupa III - uprawnienia gazowe G3.  Są to uprawnienia niezbędne do pracy przy dozorze i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przesyłających, magazynujących, przetwarzających i zużywających paliwa gazowe.
Wybierając naszą placówkę szkoleniową, mają Państwo gwarancję rzetelnego i   merytorycznego przygotowania do egzaminu SEP. Organizacją egzaminu zajmują się nasi pracownicy. Pozytywny wynik oznacza uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego SEP, dzięki któremu można realizować prace na stanowisku eksploatacji, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki , Pracy i Polityki Społecznej z 28 kwietnia 2003 r w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci ( Dz. U. Nr 89 poz.828; Dz. U. Nr 192 poz. 1184).

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza