wtorek, 23 kwietnia 2019

Profesjonalna konserwacja wózków widłowych - usługi dla firm


Profesjonalna konserwacja wózków widłowych - usługi dla firm


Jednym z podstawowych obowiązków właściciela wózków widłowych jest zapewnienie odpowiedniej obsługi i konserwacji tych urządzeń transportu bliskiego. Oznacza to, iż zarówno do obsługi jak i do konserwacji wózków można dopuści jednie osoby posiadające stosowne uprawnienia (zaświadczenia kwalifikacyjne wydawane przez UDT). Oprócz formalnego potwierdzenia wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi/ konserwacji wózków widłowych, bardzo istotne jest także doświadczenie danego pracownika. Jeśli więc  wśród załogi firmy nie ma doświadczonych konserwatorów, konserwację wózków widłowych warto powierzyć profesjonalnej firmie specjalizującej się w konserwacji urządzeń transportu bliskiego. Takie rozwiązanie może okazać się bardziej skuteczne i efektywne. 


Przeglądy konserwacyjne wózków widłowych - jak często?


Terminy wykonywania przeglądów konserwacyjnych wózków widłowych ustawodawca określił w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego. Zgodnie z przywołanym dokumentem:

-  wózki jezdniowe podnośnikowe z wysięgnikiem muszą przechodzić przegląd konserwacyjny co 30 dni,

-  wózki jezdniowe podnośnikowe z osobą obsługująca podnoszoną wraz z ładunkiem co 30 dni,

- wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia podestowe lub z siedziskiem dla obsługującego co 30 dni,

- a wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia prowadzone i zdalnie sterowane co 60 dni.

W trakcie przeglądu konserwator powinien między innymi  sprawdzić stan techniczny mechanizmów napędowych, układów hamulcowych, cięgien nośnych i ich zamocowań, działanie elementów bezpieczeństwa,  działanie urządzeń sterujących, sygnalizujących i oświetleniowych, jak również upewnić się, czy obsługa wózka jest prawidłowa.

Wynik przeglądu musi być odnotowany w dzienniku konserwacji wraz z podaniem daty i podpisem  konserwatora.

Przeglądy konserwacyjne wózków widłowych na terenie całej Polski


Właścicieli wózków widłowych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą przeprowadzania przeglądów konserwacyjnych urządzeń transportu bliskiego, dostępną pod linkiem:


Naszą załogę tworzą doświadczeni konserwatorzy UDT, którzy dbają o urządzenia transportu bliskiego klientów z całej Polski. Zapewniamy rzetelną realizację świadczonych usług oraz konkurencyjne ceny. Nasi specjaliści swoją opieką konserwacyjną mogą objąć również inne urządzenia transportu bliskiego w Państwa firmie - podesty, żurawie czy HDS-y. Zapraszamy!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza