środa, 9 maja 2018

Pomiary elektryczne a konserwacja podestu


Pomiary elektryczne a konserwacja podestu


Pytanie o to, czy pomiary elektryczne są wymagane w ramach konserwacji podestu, jest jednym z tych, które pojawiają się na egzaminie UDT na konserwatora tego typu sprzętu. Odpowiedź na to pytanie jest istotna i przydatna, zwłaszcza jeśli chodzi o właścicieli i konserwatorów podestów.Czy w ramach konserwacji podestu wymagane są pomiary elektryczne?


Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie prosta - tak. Jeśli podest wyposażony jest w aparaty elektryczne, pomiary elektryczne w ramach konserwacji podestu mają charakter obowiązkowy. Jak często należy je wykonywać? Zazwyczaj nie rzadziej niż raz w roku w odniesieniu do podestów pracujących na otwartym powietrzu bądź w atmosferach wybuchowych czy żrących, bądź raz na dwa lata - w przypadku podestów pracujących wewnątrz budynków. Oczywiście producent instrukcji eksploatacji może zalecić inne terminy - wówczas należy się do nich stosować. 

Kto może dokonywać pomiarów elektrycznych podestów?


Osoba, która w swojej pracy wykonuje czynności eksploatacyjne instalacji elektrycznych w zakresie obsługi czy konserwacji instalacji elektrycznych w urządzeniach, w tym podestach, powinna posiadać świadectwo kwalifikacji, uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci do 1kV grupy G1 Dozór i Eksploatacja. 
Właściciel podestu pomiary elektryczne może zlecić firmie zewnętrznej, co jest korzystnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku posiadania wielu urządzeń transportu bliskiego (podestów, suwnic, wózków widłowych, żurawi, itp.). Specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami zagwarantują sprawną realizację usługi i terminowość kolejnych przeglądów i pomiarów.

Wszystkich zainteresowanych tym rozwiązaniem, zachęcamy do skorzystania z naszej usługi przeprowadzania kompleksowych pomiarów okresowych i odbiorczych instalacji urządzeń i budynków. Wykonujemy pomiary eksploatacyjne takich urządzeń jak m.in. wózki widłowe, podesty, suwnice, żurawie. Dojeżdżamy do klientów na terenie całej Polski. Nasi pracownicy posiadają świadectwa kwalifikacyjne SEP grupy G1 w zakresie dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji, sieci energetycznych oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych. Szczegóły naszej oferty znajdują się na stronie - link.


W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami - dane kontaktowe pod linkiem
Zapraszamy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza