czwartek, 29 grudnia 2016

Jak wygląda kurs na wózek widłowy?

Jak wygląda kurs na wózek widłowy?


Bez względu na to, którą kategorię uprawnień na wózki wybierzecie:
  
 • I WJOwózki jezdniowe podnośnikowe w tym specjalizowane z kabiną unoszoną wraz z operatorem oraz ze zmiennym wysięgnikiem (ładowarki teleskopowe );
 • II WJOwózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych – obejmuje wózki widłowe wysokiego składowania (uprawnienia na wysoki skład);
 • III WJOwózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane
kurs przebiega według tego samego schematu - składa się z części teoretycznej i praktycznej, a całość zakończona jest egzaminem UDT organizowanym przez naszą firmę na terenie hali szkoleniowej, bądź na życzenie klienta na terenie jego firmy. O tym jak wygląda kurs na wózek jezdniowy pisaliśmy już na samym początku istnienia naszego bloga - dla przypomnienia link.
 
Szczegółowe informacje znajdziecie również na stronie. Warto podkreślić, że program szkolenia ustalany jest z Urzędem Dozoru Technicznego, a liczba zajęć teoretycznych i minimalna ilość godzin praktycznych wyznaczona jest ustawowo i wynosi:
 • dla kategorii IIWJO - 44 godziny zajęć teoretycznych i 15 godzin zajęć praktycznych;
 • dla kategorii IWJO- 66 godzin zajęć teoretycznych i 25 godzin zajęć praktycznych.
Awans B.H.P. nie określa maksymalnej ilości godzin praktycznej nauki obsługi wózków - nasi kursanci w stałej cenie kursu ćwiczą obsługę i eksploatację wózków widłowych do momentu, aż zdobędą niezbędne umiejętności. Kolejnym atutem naszej oferty jest elastyczny grafik szkolenia - godziny wykładów i ćwiczeń ustalane są indywidualnie z każdym kursantem. Do dyspozycji kursantów oddajemy swój własny sprzęt, w związku z czym mają oni nieograniczony dostęp do wózków widłowych. Dzięki temu również podczas zajęć teoretycznych nasi Instruktorzy mogą dokładnie omówić budowę poszczególnych wózków jezdniowych  odnosząc się bezpośrednio do danego urządzenia i zwracając uwagę na ważne szczegóły.
 
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z zajęć teoretycznych z ostatniego kursu na wózki widłowe organizowanego na naszej hali szkoleniowej w Łodzi. Zapraszamy!
 

 

3 komentarze:

 1. Czy długo czeka się na termin kursu, czy można zacząć praktycznie od już? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Staramy się, aby nasi kursanci nie musieli długo czekać na rozpoczęcie kursu. Terminy dopasowujemy do oczekiwań kursanta - ustalamy je indywidualnie. Zachęcam do skontaktowania się z naszymi Instruktorami w celu ustalenia szczegółów - http://awans-bhp.com/kontakt-awans/ . Pozdrawiam.

   Usuń