wtorek, 12 lipca 2016

Zasady dotyczące sposobu przeprowadzania egzaminów operatorów urządzenia transportu bliskiego

Zasady dotyczące sposobu przeprowadzania egzaminów obsługujących urządzenia transportu bliskiego 

 
We wcześniejszym poście opublikowaliśmy zasady dotyczące przeprowadzania egzaminów konserwatorów urządzeń transportu bliskiego. Jeśli chcecie sobie je przypomnieć, zapraszamy na stronę .

Dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie zasad dotyczących sposobu przeprowadzania egzaminów obsługujących urządzenia transportu bliskiego. Jak wiecie nasza firma Awans B.H.P. ma bardzo rozbudowaną ofertę szkoleń dla operatorów różnych maszyn. Szczegóły znajdziecie na naszej oficjalnej stronie internetowej w zakładce SZKOLENIA UDT .
Dzisiejsze informacje będą bardzo przydatne zarówno dla obecnych kursantów, jak i osób, które dopiero rozważają opcję zapisania się na kurs i podejścia do państwowego egzaminu. Poniższe zasady zostały dokładnie określone  w dokumencie  "Program sprawdzania kwalifikacji i certyfikacji osób obsługujących i konserwujących urządzenia transportu bliskiego oraz napełniających zbiorniki ciśnieniowe przenośne" dostępnego na stronieUDT pod linkiem .


"6.3.2. Zasady dotyczące sposobu przeprowadzania egzaminów obsługujących urządzenia transportu bliskiego 

6.3.2.1. Egzamin teoretyczny (ustny):

a. Czas trwania egzaminu teoretycznego: maksymalnie 1 godzina

b. Pytania egzaminacyjne podzielone są na zestawy. Kryterium podziału jest kategoria uprawnień (IW, IIW, IS, IIS, IŻ, IIŻ, IP, IIP, IU, IL, IWT, ID, IID, IK, IWJO, IIWJO, IIIWJO).

c. Podczas egzaminu członkowie komisji zadają egzaminowanemu 5 pytań, w tym 2 ogólne i 3 dla danego rodzaju i zakresu kwalifikacji.

d. Wynik egzaminu jest pozytywny, jeżeli kandydat odpowie prawidłowo na minimum 1 pytanie w części ogólnej i 2 pytania w danej kategorii uprawnień.

6.3.2.2. Egzamin praktyczny

a. Czas trwania egzaminu praktycznego: maksymalnie 1 godzina

b. Podczas egzaminu praktycznego członkowie komisji określają egzaminowanemu zadanie praktyczne do wykonania.

c. Wynik egzaminu jest pozytywny, jeżeli egzaminowany wykona wszystkie czynności obsługi prawidłowo."

Kolejnym ważnym dla kursantów punktem bezpośrednio dotyczącym zdawanego egzaminu  na operatora urządzeń dźwignicowych jest punk 6.4.:  

" 6.4. Wynik egzaminu kwalifikacyjnego

6.4.1. Komisja kwalifikacyjna dokonuje oceny łącznej egzaminu teoretycznego i praktycznego, a wynik przekazywany jest kandydatowi w terminie do 14 dni od dnia jego przeprowadzenia.

6.4.2. Negatywny wynik egzaminu teoretycznego, który jest zdawany jako pierwszy jest równoznaczny z negatywnym wynikiem całego egzaminu; kandydat nie jest dopuszczony do egzaminu praktycznego.

6.4.3. W przypadku negatywnego wyniku egzaminu kandydat może ubiegać się o ponowne sprawdzenie kwalifikacji / certyfikację. "

Aby egzamin dla operatorów urządzeń transportu bliskiego zdać bez najmniejszego problemu, bardzo ważne jest dobre przygotowanie- zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Zachęcamy do zapisywania się na nasze kursy. Przypominamy, że oprócz zajęć teoretycznych prowadzonych przez doświadczonych specjalistów, materiałów szkoleniowych i multimedialnych oferujemy również nielimitowane godziny zajęć praktycznych - ćwiczycie tyle, ile potrzebujecie, aby opanować niezbędne umiejętności. A to wszystko oczywiście w podstawowej cenie kursu. Zapraszamy. 

2 komentarze:

  1. Nie taki diabeł straszny, zdałem bez problemu, chociaż byłem tym kursantem, który wymagał jednak kilku dodatkowych godzin praktyk ;) rzecz jasna wszystko odbyło się w cenie kursu. Dzięki za cierpliwość!

    OdpowiedzUsuń
  2. kurs to zabawa :) bo nie ma presji czasu

    OdpowiedzUsuń