niedziela, 30 sierpnia 2020

Szkolenie konserwatorów żurawi - wszystko co musisz wiedzieć

 Szkolenie konserwatorów żurawi  - wszystko co musisz wiedzieć

Wśród naszych szkoleń na konserwatorów UDT, obok omawianych już szkoleń na konserwatorów wózków widłowych i ładowarek teleskopowych, podestów i suwnic , oferujemy również szkolenia na konserwatorów żurawi przenośnych typu HDS. Dziś garść informacji dla osób, które zainteresowane są uzyskaniem tego typu uprawnień UDT.Uprawnienia konserwatorów żurawi - terminy ważności

Okresy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych konserwatorów  poszczególnych urządzeń technicznych zawiera załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych. Zgodnie z nim okresy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych wynoszą odpowiednio dla konserwatorów:

- żurawi stacjonarnych - 10 lat;

- żurawi samojezdnych oraz przenośnych i przewoźnych - 5 lat;

 - żurawi wieżowych, szybkomontujących, szynowych i stacjonarnych - 5 lat;

 - żurawi stoczniowych i portowych - 5 lat;

- żurawi kolejowych i na pojazdach kolejowych - 5 lat;

 - żurawi pokładowych - 5 lat;

 - żurawi pływających - 5 lat.

W celu przedłużenia okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osoba zainteresowana będzie musiała złożyć (pisemnie bądź elektronicznie) odpowiedni wniosek wraz z oświadczeniem, że przez co najmniej 3 lata w okresie ostatnich 5 lat ważności zaświadczenia wykonywała czynności w zakresie określonym w tym zaświadczeniu.

Szkolenie na konserwatora żurawi przenośnych typu HDS - przebieg kursu

 Organizowane przez nas szkolenie na konserwatora żurawi przenośnych typu HDS (hydraulicznych dźwigów samochodowych)  to gwarancja doskonałego przygotowania do egzaminu UDT. Szkolenie, podobnie jak sam egzamin, który organizujemy po zakończonym kursie, składa się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia prowadzi doświadczony, praktykujący konserwator urządzeń podlegających pod UDT.

Jak już wspominaliśmy, nasze szkolenia na konserwatorów żurawi zakończone są egzaminem państwowym UDT. Kompleksową organizacją egzaminu zajmują się nasi pracownicy, którzy pośredniczą m.in. w uiszczaniu opłat egzaminacyjnych, składaniu wniosków i odbiorze świadectw kwalifikacyjnych.

Szkolenia na konserwatorów HDS-ów organizujemy zarówno na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, jak i na terenie firmy klienta. Dojeżdżamy do klientów na terenie całej Polski. Cena szkolenia dostępna jest pod numerem telefonu 737-466-886.

Więcej informacji na temat szkolenia pod linkiem

https://awans-bhp.pl/szkolenie-na-konserwatora-zurawi-przenosnych-ii-z-typu-hds/

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza