niedziela, 6 września 2020

Szkolenia na dźwigi towarowo-osobowe wszystko co musisz wiedzieć

 Szkolenia na dźwigi towarowo-osobowe wszystko co musisz wiedzieć

Do obsługi dźwigów towarowo-osobowych, potocznie nazywanych windami, konieczne jest posiadanie uprawnień UDT. Dziś kilka słów na temat naszych szkoleń dla operatorów dźwigów towarowo-osobowych przygotowujących do egzaminu państwowego.Okresy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych operatorów dźwigów towarowo-osobowych

Okresy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych operatorów  poszczególnych urządzeń technicznych zawiera załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych. Zgodnie z nim okresy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych wynoszą odpowiednio dla operatorów dźwigów:

- budowlanych (uprawnia do obsługi dźwigów budowlanych towarowych i towarowo-osobowych oraz wyciągów towarowych) -  10 lat;

 -  towarowo -osobowych ze sterowaniem wewnętrznym i szpitalnych (uprawnia do obsługi dźwigów towarowo-osobowych ze sterowaniem wewnętrznym oraz dźwigów szpitalnych nieposiadających kontroli obciążenia kabiny)  - 10 lat.

W celu przedłużenia okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osoba zainteresowana będzie musiała złożyć (pisemnie bądź elektronicznie) odpowiedni wniosek wraz z oświadczeniem, że przez co najmniej 3 lata w okresie ostatnich 5 lat ważności zaświadczenia wykonywała czynności w zakresie określonym w tym zaświadczeniu.

Przebieg szkolenia na dźwigi towarowo-osobowe

Nasze szkolenia adresowane do osób, które chcą zdobyć uprawnienia do obsługi dźwigów towarowo-osobowych, stanowią doskonałe przygotowanie do egzaminu UDT zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym. Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych Instruktorów kursanci poznają podstawowe parametry dźwigów, główne zespoły dźwigów towarowo-osobowych, podstawowe obowiązki obsługującego windy oraz zasady bezpiecznej pracy.  Zajęcia zazwyczaj odbywają się w firmie u klienta na terenie Całej Polski (dojazd gratis) lub na naszej hali szkoleniowej w Łodzi.

Każde szkolenie zakończone jest egzaminem UDT – nasi pracownicy pośredniczą w składaniu wniosków egzaminacyjnych, uiszczeniu opłat oraz odbiorze legitymacji UDT.

W celu ustalenia ceny szkolenia zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 737 466 886. Koszt kursu uzależniony jest od obowiązujących promocji oraz ilości osób biorących udział w szkoleniu.

Więcej szczegółów na temat szkoleń na dźwigi towarowo-osobowe znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://awans-bhp.pl/szkolenia-udt/kurs-dzwigi-towarowo-osobowe/

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza