niedziela, 9 sierpnia 2020

Szkolenie konserwatorów wózków widłowych - wszystko co musisz wiedzieć

 Szkolenie konserwatorów wózków widłowych - wszystko co musisz wiedzieć

Ostatnie nasze posty to krótka charakterystyka szkoleń UDT i SEP oferowanych przez Awans B.H.P. Dziś skupimy się na szkoleniu na konserwatorów wózków widłowych i ładowarek teleskopowych. A w ramach przypomnienia podrzucamy link do postu poświęconego  szkoleniom na operatorów wózków widłowych: https://awans-bhp-lodz.blogspot.com/2020/06/szkolenia-na-wozki-widowe-uprawnienia.htmlUprawnienia konserwatora wózków widłowych - terminy ważności

Należy pamiętać, że nowelizacja ustawy o dozorze technicznym z dnia 9 listopada 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 2518) wprowadziła kilka istotnych zmian dla użytkowników urządzeń transportu bliskiego. Jedną z nich jest wprowadzenie terminowego charakteru zaświadczeń kwalifikacyjnych wydawanych przez UDT do obsługi i konserwacji urządzeń transportu bliskiego, które do tej pory były wydawane na czas nieokreślony. Okresy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych konserwatorów  poszczególnych urządzeń technicznych zawiera załącznik nr 3 do Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych. Zgodnie z nim okres ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych dla konserwatorów  wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia wynosi 5 lat.  W celu przedłużenia okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego osoba zainteresowana będzie musiała złożyć (pisemnie bądź elektronicznie) odpowiedni wniosek wraz z oświadczeniem, że przez co najmniej 3 lata w okresie ostatnich 5 lat ważności zaświadczenia wykonywała czynności w zakresie określonym w tym zaświadczeniu.

 

Szkolenie na konserwatora wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia - przebieg kursu

Nasze szkolenia dla konserwatorów wózków widłowych prowadzi doświadczona kadra szkoleniowa składająca się z praktykujących konserwatorów, operatorów UDT oraz specjalistów bhp. Kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.  Szkolenie w pełni realizuje program szkoleniowy ustalony i zatwierdzony przez UDT.

Zajęcia odbywają się na naszej hali szkoleniowej w Łodzi lub w przypadku większych grup szkoleniowych na terenie firmy klienta. Szkolenie zakończone jest egzaminem. Organizacją egzaminu zajmują się nasi pracownicy, którzy pośredniczą m.in. w składaniu wniosków egzaminacyjnych, w uiszczaniu opłaty egzaminacyjnej czy w odbiorze legitymacji UDT.

Więcej szczegółów dotyczących szkolenia pod linkiem:

https://awans-bhp.pl/szkolenia-konserwatorow/konserwator-wozkow-ladowarek-szkolenie/

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza