wtorek, 3 kwietnia 2018

Podesty ruchome - rodzaje uprawnień operatorów


Podesty ruchome - rodzaje uprawnień operatorów


Do obsługi podestów ruchomych niezbędne są stosowne uprawnienia - świadectwo kwalifikacyjne wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. W kontekście obsługi podestów możemy wyróżnić dwa rodzaje uprawnień operatorów. Są to:

Ø  podesty ruchome przejezdne kategoria I P - obejmuje podesty wolnobieżne, podesty samojezdne montowane na pojeździe oraz podesty przewoźne; oraz

Ø  podesty ruchome kategoria II P - obejmuje podesty wiszące, podesty masztowe oraz podesty stacjonarne.Jak zdobyć uprawnienia operatora podestów ruchomych?


Aby zdobyć uprawnienia operatora podestów ruchomych danego rodzaju, należy zdać egzamin przed komisją, w skład której wchodzą  przedstawiciele Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin UDT składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i ma na celu potwierdzenie posiadania przez przyszłego operatora podestu niezbędnej wiedzy i umiejętności. Pozytywny wynik z egzaminu oznacza zdobycie legitymacji UDT, która honorowana jest bezterminowo na terenie całej Polski.

Jak przygotować się do egzaminu na podesty ruchome?


Jednym z najskuteczniejszych sposobów przygotowania się do egzaminu na podesty ruchome IP czy IIP jest ukończenie specjalistycznego szkolenia dla operatorów podestów. Szkolenie powinno realizować program uzgodniony i zatwierdzony przez UDT oraz, podobnie jak egzamin, składać się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Decydując się na wybór placówki szkoleniowej należy upewnić się, czy oferowane przez nią szkolenie na podesty zakończone jest egzaminem UDT. Dobre firmy szkoleniowe zajmują się kompleksową organizacją nie tylko szkolenia, ale również samego egzaminu UDT.  

Osoby zainteresowane szkoleniem dla operatorów podestów ruchomych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową, dostępną pod linkiem. Organizujemy szkolenia na wszystkie kategorie uprawnień. Zapewniamy nasz własny sprzęt, doskonałą kadrę szkoleniową oraz możliwość skorzystania z dodatkowych seminariów oraz zniżek na inne szkolenia UDT. Kursy zakończone są egzaminem UDT, którego organizacją zajmują się nasi pracownicy (pośredniczą m.in. w składaniu wniosków egzaminacyjnych, w uiszczeniu opłat egzaminacyjnych i odbiorze legitymacji). Szkolenia organizujemy zarówno na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, jak i na terenie firmy klienta - dojeżdżamy do klientów na terenie całej Polski. Zapraszamy już dziś!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza