czwartek, 21 września 2017

Jak zostać magazynierem?


Jak zostać magazynierem?

Zarobki w granicach od 3 do niemal 5 tysięcy złotych brutto już w pierwszym roku pracy, umowa o pracę, prywatna opieka zdrowotna i szerokie możliwości rozwoju - takie warunki o pracę przyciągną niejednego, a dotyczą ogłoszenia dla magazyniera sklepów sieci Biedronka. Zarobki zdecydowanie wyższe do tych, którymi  pochwalić mogą się chociażby dyplomowani nauczyciele (patrz) zachęcają do składania swojej aplikacji i ubiegania się o posadę magazyniera. A skoro jest to zawód z przyszłością, podpowiemy dziś, jak zostać magazynierem, a dokładniej, jak zostać dobrym magazynierem.

Na czym polega praca magazyniera?

Magazynier to osoba wykonująca czynności związane z działalnością obiegu magazynowo-handlowego czy przemysłowego. Zajmuje się między innymi przyjmowaniem towarów, przygotowywaniem wysyłek, wystawianiem faktur, zabezpieczaniem towarów w magazynach,  uzupełnianiem towarów oraz utrzymaniem czystości w magazynie. Magazynier zatrudnienie może znaleźć w magazynach przemysłowych, hurtowniach czy chociażby składach.

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać zatrudnionym na stanowisku magazyniera?

Zazwyczaj od magazyniera oczekuje się wykształcenia zawodowego bądź średniego, biegłej obsługi komputera oraz posiadania uprawnień na wózek widłowy. Dyspozycyjność, odpowiedzialność i umiejętność pracy w zespole to kolejne punkty na liście oczekiwań od kandydata.

Jak zostać dobrym magazynierem?

Na rynku szkoleniowym możemy bez problemu znaleźć dobre firmy szkoleniowe posiadające w swojej ofercie kursy dla magazynierów - jeśli jesteście nimi zainteresowani, zachęcamy do kontaktu z naszymi Instruktorami, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji na temat szkolenia dla magazynierów organizowanych przez Awans B.P.P..
Podczas szkolenia omawiane są takie zagadnienia jak: gospodarka magazynowa, obowiązki magazyniera, wydawanie towarów z magazynu, prowadzenie dokumentacji, widomości z zakresu ładunkoznawstwa czy zasady bezpiecznej pracy w magazynach.
Ważnym atutem przyszłego magazyniera jest posiadanie uprawnień na wózki widłowe. Bez wątpienia są one niezbędnym narzędziem pracy każdego magazyniera. Przypominamy, że aby zdobyć świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do obsługi wózków jezdniowych, należy zdać egzamin  przed komisją UDT. Na temat kursów przygotowujących do tego egzaminu, przeczytacie pod linkiem. Pamiętajcie, że do wyboru macie aż trzy kategorie:
- I WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe w tym specjalizowane z kabiną unoszoną wraz z operatorem oraz ze zmiennym wysięgnikiem (ładowarki teleskopowe),
- II WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych – obejmuje wózki widłowe wysokiego składowania (uprawnienia na wysoki skład),
- III WJO – wózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane.
Szkolenie zakończone jest egzaminem UDT organizowanym przez nas na terenie naszej hali szkoleniowej lub na terenie firmy klienta.
Pamiętajcie, że aby zostać dobrym magazynierem należy zdobywać doświadczenie i nieustannie pogłębiać i uaktualniać zdobytą wiedzę. Poszerzanie swoich umiejętności i kwalifikacji to polepszenie swojej pozycji na rynku pracy i gwarancja lepszych zarobków.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza