czwartek, 13 października 2016

Zmiany w UDT - czyli o e-UDT i planach cyfryzacji obsługi klienta

 Zmiany w UDT - czyli o e-UDT i planach cyfryzacji obsługi klienta


UDT to jednostka doskonale znana wszystkim przedsiębiorcom, osobom z branży urządzeń transportu bliskiego i branży przemysłowej. To miejsce, gdzie m.in. rejestrujemy stosowane w nszych zakładach pracy maszyny podlegające pod dozór techniczny oraz gdzie uzyskujemy uprawnienia do obsługiwania owych urządzeń. W wywiadzie   udzielonym ostatnio przez Prezesa Urzędzu Dozoru Technicznego dr inż. Andrzeja Ziółkowskiego poruszona zostaje bardzo ciekawa kwestia dotycząca zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu UDT. Chodzi o plany cyfryzacji obsługi klienta, czyli o powstanie elektrycznej formy UDT (e-UDT). W rozmowie Prezes UDT zdradza:
 
"Sprawne państwo wymaga sprawnej obsługi klienta. Cyfryzacja UDT to jeden z priorytetów. Te prace są już nawet dość zaawansowane. Musimy pomieścić w jednym systemie bardzo różne ziałania w ramach wykonywania dozoru technicznego - od rejestracji urządzeń i badań technicznych, poprzez
potwierdzanie kompetencji osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne, uprawnianie zakładów do produkcji niektórych urządzeń i ich elementów, uzgadnianie napraw
modernizacji, po uzgadnianie programów szkoleń , rejestrowanie planowej konserwacji urządzeń .
Wszystkie te czynności administracyjne, które da się załatwić przez Internet, obejmie portal
informatyczny, wykorzystujący mechanizm indywidualnych kont klientów, pozwalający  m.in. na administrowanie informacjami o urządzeniach. Budując e-UDT wdrożymy także system  elektronicznego zarządzania dokumentacją, zgodnie z obowiązującymi standardami."
 
A co Wy myślicie o takim rozwiązaniu? Internetowy dostęp do informacji technicznych związanych z zarejestrowanymi w UDT własnymi  urządzeniami to bez wątpienia ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy.
 
Jeśli jesteście zainteresowani całą rozmową, wywiad dostępny jest pod linkiem. Zapraszamy do lektury.
 
http://awans-bhp.com/
Awans B.H.P. firma szkoleniowa z Łodzi, kursy dla operatorów UTB
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza