niedziela, 17 marca 2019

Ładowarki teleskopowe - osprzęt roboczyŁadowarki teleskopowe - osprzęt roboczy


Ładowarki teleskopowe to wózki widłowe (a dokładniej wózki jezdniowe specjalizowane z e zmienną fazą wysięgu), na których możemy zamontować różnego rodzaju osprzęt. Z tego też względu często nazywane są wielozadaniowym nośnikiem osprzętu z e zmienną fazą wysięgu. Dziś omówimy jakiego rodzaju osprzęt wykorzystywany jest podczas prac ładunkowych ładowarek teleskopowych. 


Osprzęt roboczy w ładowarkach teleskopowych

Podstawowym, uniwersalnym  osprzętem roboczym ładowarek teleskopowych są oczywiście widły. Do ich zamocowania niezbędne są takie elementy jak karetka, krata zabezpieczająca i przyłącza hydrauliczne. Pamiętajmy, że do podstawowych parametrów wideł należ udźwig wideł, nożycowość wideł, kąt ugięcia oraz dopuszczalne zużycie grubości wideł.

 Widły nie są jednak jedynym rodzajem osprzętu znajdującym zastosowanie przy wykonywaniu prac ładunkowych wózkiem specjalizowanym ze zmienną fazą wysięgu. Do bardziej specjalistycznego osprzętu należy zaliczyć takie elementy jak łyżki czerpakowe, łyżki ładowarkowe,  szufle wykorzystywane do załadunku materiałów sypkich, chwytaki,  chwyty do drewna czy bali, zbiorniki do transportu betonu, kosz do podnoszenia ludzi itp. Osprzęt dodatkowy może być podobnie jak widły mocowany na karetce.

 Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby korzystać jedynie z osprzętu dostosowanego do danego rodzaju wózka. Operator przed przystąpieniem do pracy ładowarką teleskopową wyposażoną w osprzęt dodatkowy musi koniecznie zapoznać się z informacjami zawartymi przez producenta osprzętu w instrukcji obsługi. Znajdzie w niej między innymi informacje dotyczące dopuszczalnego udźwigu danego rodzaju osprzętu, dopuszczalnego zasięgu pracy czy stateczności ładowarki wyposażonej w dany rodzaj osprzętu.

Szkolenie na ładowarki teleskopowe z egzaminem UDT

Osoby, które chcą wykonywać pracę operatora ładowarek teleskopowych muszą zdobyć uprawnienia UDT do obsługi tego rodzaju urządzeń transportu bliskiego. Konieczne jest zdanie egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Wszystkich przyszłych operatorów wózków specjalizowanych ze zmienną fazą wysięgu zapraszamy na nasze szkolenia z obsługi ładowarek teleskopowych. Zapewniamy doskonałe przygotowanie oraz kompleksową organizację całego egzaminu. Zajęcia odbywają się na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, jak również na życzenie klienta na terenie jego firmy. Dodatkowym atutem naszej oferty jest gwarancja nielimitowanej ilości godzin praktyki w stałej cenie szkolenia. Doświadczona kadra szkoleniowa i konkurencyjne ceny stanowią atrakcyjne dopełnienie naszej oferty. Szczegóły pod linkiem https://awans-bhp.pl/szkolenia-udt/kurs-na-ladowarki-teleskopowe

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza