czwartek, 19 lipca 2018

Podnośniki pojazdów - UDT, obsługa, szkolenie


Podnośniki pojazdów -  UDT, obsługa, szkolenie


Zastosowanie podnośników pojazdów (dźwigników przemysłowych)


Podnośniki pojazdów to urządzenia, które służą do podnoszenia, opuszczania bądź przemieszczania pojazdów oraz ich zespołów. Stosuje się je w celu ułatwienia dostępu do pojazdu, dzięki czemu bez problemu można wykonać określone prace i czynności kontrolno-konserwacyjne. Dźwigniki przemysłowe (jedno z określeń podnośników pojazdów) przystosowane są do podnoszenia znacznych ciężarów i  przytrzymywania ich na odpowiedniej wysokości. To sprawia, że znajdują szerokie zastosowanie w warsztatach samochodowych i są niezbędnym wsparciem podczas prac konserwatorskich.Podnośniki pojazdów a UDT


Należy pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2002 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu – Dz. U. Nr 120, poz. 1021 z 29 lipca 2002 r.) wszystkie podnośniki pojazdów, jako że należą do grupy dźwigników, podlegają dozorowi technicznemu. Wyjątek stanowią tu jedynie podnośniki przenośne z napędem ręcznym.

Obsługa podnośników pojazdów


Zatrudniając w warsztacie samochodowym osoby, do których obowiązków należeć ma obsługiwanie podnośników pojazdów, pracodawca powinien upewnić się, że dany pracownik posiada stosowne kwalifikacje oraz wiedzę na temat obsługi dźwigników przemysłowych, jak również odbył odpowiednie szkolenie w tym zakresie.  Kierując pracowników na szkolenie warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Awans B.H.P. zaprasza oczywiście na profesjonalne seminaria z obsługi dźwigników przemysłowych - podnośników samochodowych.  Uczestnikom kursu zapewniamy zajęcia na jak najwyższym poziomie merytorycznym. W trakcie szkolenia kursanci zostaną zapoznani z typami stosowanych dźwigników przemysłowych, poznają ich budowę oraz zasady eksploatacji, jak również podstawy bhp i konserwacji. Nie zabraknie oczywiście praktycznej części szkolenia.
Zajęcia prowadzą doświadczeni szkoleniowcy - praktykujący operatorzy i konserwatorzy urządzeń transportu bliskiego. Po ukończonym seminarium uczestnicy otrzymują zaświadczenie z ramowym programem szkolenia. Kurs odbywa się na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi. W przypadku większych zorganizowanych grup istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia na terenie firmy klienta (dojazd na terenie całej Polski gratis). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty dostępnej na stronie - link.


Pamiętajcie, że profesjonalne i efektywne szkolenie to realne zwiększenie bezpieczeństwa w zakładzie pracy. Zapraszamy już dziś.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza