wtorek, 15 sierpnia 2017

10 najpopularniejszych szkoleń w różnych branżach


10 najpopularniejszych szkoleń w różnych branżach


Jednym z częściej wybieranych sposobów na poprawę swojej pozycji na rynku pracy jest ukończenie szkolenia zawodowego, dzięki któremu zdobywamy pożądane uprawnienia. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najpopularniejszych szkoleń w różnych branżach. Ich popularność stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku pracy ze strony pracodawców. Kwalifikacyjne kursy zawodowe stanowią skrócony sposób nabywania kwalifikacji zawodowych, a ich ukończenie umożliwia przystąpienie do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Dzięki uczestnictwu w kilku kursach i szkoleniach słuchacz może zdobyć cały zestaw kwalifikacji przypisanych dla danego zawodu. Dzięki kursom doskonalimy również posiadane już umiejętności zawodowe, zdobywamy nowe i zwiększamy swoją konkurencyjność na rynku pracy.


1. Kursy językowe - znajomość języków obcych to podstawowa kompetencja pracowników; Największym zainteresowaniem cieszą się takie języki jak angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, francuski czy norweski. Coraz częściej wybieramy również do tej pory nieco mniej popularne języki, takie jak chiński, japoński czy arabski.

2. Szkolenia dla operatorów ładowarek, koparek i innego sprzętu budowlanego  - dzięki ukończonemu szkoleniu i formalnemu potwierdzeniu kwalifikacji, możemy starać się o pracę w branży budowlanej. Coraz częściej wybieramy kursy dla operatorów różnego sprzętu, w tym sprzętu transportu bliskiego - stają się one atrakcyjną alternatywą dla taki szkoleń jak kursy murarza czy tynkarza. Na temat szkoleń dla operatorów urządzeń transportu bliskiego (ładowarek teleskopowych, suwnic, podestów, żurawi) przeczytacie na stronie.  

3. Szkolenia dla monterów (instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych czy urządzeń gazowych) - dzięki nim z łatwością znajdziemy pracę zarówno w branży budowlanej, jak i przemysłowej. W przypadku tego rodzaju pracy bardzo ważne jest doświadczenie i praktyka.

4. Szkolenia dla kierowców  i dla operatorów wózków widłowych - jedne z bardziej popularnych szkoleń w branży magazynowej. Operator wózka widłowego musi posiadać uprawnienia UDT - legitymacja wydawana jest po zdanym egzaminie państwowym. Więcej na temat szkoleń dla operatorów wózków widłowych oraz na temat egzaminu pod linkiem

5. Szkolenia z obsługi tokarek i frezarek

6. Szkolenia elektryczne - jak możemy przeczytać na stronie:

"Kursy elektryczne nie są adresowane wyłącznie do przyszłych elektryków, czy też elektryków, którzy chcą odnowić swoje kwalifikacje. Znajomość zagadnień związanych z elektryką to ogromny atut osób należących do takich grup zawodowych jak chociażby grupa operatorów maszyn i urządzeń magazynowych. Częścią ich pracy jest nie tylko obsługa, ale i konserwacja maszyn takich jak wózki widłowe, suwnice, podesty czy dźwigi. Aby, zgodnie z prawem, móc  wymienić chociażby żarówkę czy baterie w wózku widłowym, dokonać pomiarów elektrycznych, musimy posiadać aktualne uprawnienia elektryczne Grupy 1. Szkolenia elektryczne kończące się egzaminem przed komisją SEP, to doskonały sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji i podniesienie konkurencyjności na rynku pracy."

Więcej na temat kursów elektrycznych na stronie.

7.  Szkolenia dla spawaczy.

8. Szkolenia z zakresu informatyki - popularność tego typu szkoleń wynika między innymi z potrzeby ciągłej aktualizacji posiadanej już wiedzy i umiejętności.

9. Kursy z zakresu finansów.

10. Szkolenia poświęcone sprzedaży, reklamie i strategiom marketingowym - na których uczestnicy zapoznawani są między innymi z technikami sprzedaży, sposobami efektywnej obsługi klienta oraz zarządzaniem sprzedażą i negocjacjami. 

W rankingu popularnych szkoleń zawodowych prym wiodą szkolenia twarde związane z branżami budowlanymi, przemysłowymi, transportowymi czy magazynowymi. Niesłabnąca popularność tych szkoleń wynika z rosnącego zapotrzebowania na pracowników tego sektora. Jeszcze do niedawna zawody te nie były ani prestiżowe, ani pozytywnie postrzegane przez społeczeństwo. Dziś uległo to diametralnej zmianie, a operatorzy czy to wózków widłowych, ładowarek czy innego sprzętu budowlanego są poszukiwanymi i bardzo cennymi pracownikami. Ukończenie kursu i zdobycie uprawnień zawodowych staje się więc doskonałą drogą do znalezienia dobrze płatnej pracy.

źródła:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/920482,kursy-szkolenia-jakie-gwarantuja-prace.html

http://www.gratka.pl/pracuje/artykul/jakie-szkolenia-ciesza-sie-popularnoscia,2313420,art,t,id,tm.html

http://www.edukacja.senior.pl/130,0,Czego-ucza-sie-dorosli-Polacy,12746.html

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0ahUKEwiu75T639rVAhXKaxQKHaJHCiEQFghPMAc&url=https%3A%2F%2Fcofund.org.pl%2Fupload%2Fvet_country_report_raport_2013_pl933.pdf&usg=AFQjCNFu7kUKggfqAbRrhsrNlmQrCJUvmg
http://elektryczne-lodz.blogspot.com/2016/04/kursy-elektryczne-czy-tylko-dla.html:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza