niedziela, 28 czerwca 2020

Szkolenia na podesty - wszystko co musisz wiedzieć


Szkolenia na podesty - wszystko co musisz wiedzieć

W dzisiejszym wpisie chcemy przypomnieć Wam o naszych szkoleniach na operatorów podestów  i jeszcze raz zebrać w jednym miejscu najważniejsze wiadomości dotyczące uprawnień do obsługi tych urządzeń transportu bliskiego.
Niejednokrotnie przypominaliśmy, że  zgodnie z nowelizacją ustawy o dozorze technicznym z dnia 9 listopada 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 2518) od 1 czerwca 2019 roku zaświadczenia kwalifikacyjne wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego do obsługi i konserwacji urządzeń transportu bliskiego mają charakter terminowy. Zgodnie z obowiązującym podziałem uprawnień na podesty okres ważności uprawnień wynosi:

·10 lat dla kategorii:

- podesty ruchome stacjonarne,

- podesty ruchome wiszące w tym uprawnia do obsługi podestów ruchomych wiszących oraz stacjonarnych,

- podesty ruchome masztowe w tym uprawnia do obsługi podestów ruchomych masztowych oraz stacjonarnych,

- podesty na pojazdach kolejowych; 

· 5 lat na podesty ruchome przejezdne.


Szkolenia z obsługi podestów - uprawnienia operatora podestów

Osoby, które chcą zdobyć uprawnienia operatora podestów, zapraszamy na jedno z naszych szkoleń. Pierwszy wariant szkolenia obejmuje uprawnienia na podesty ruchome przejezdne wolnobieżne, podesty ruchome samojezdne montowane na pojeździe oraz podesty ruchome przewoźne. Drugi wariant szkolenia to uprawnienia na podesty masztowe, wiszące i stacjonarne.
Nasze szkolenia na operatorów UDT składają się z części teoretycznej, praktycznej oraz  egzaminu państwowego przed komisją UDT. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy realizują program szkoleniowy zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego.
Kursy adresujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i do większych zorganizowanych grup. Zajęcia przeprowadzane są albo na hali szkoleniowej w Łodzi (woj. łódzkie), albo na terenie firmy klienta w całej Polsce.
Po zakończonym egzaminie UDT kursant otrzymuje:
- uprawnienia ( legitymację) z wpisaną grupą podestów, którą może obsługiwać wg informacji, które wypełnił we wniosku o sprawdzenie kwalifikacji
-  zaświadczenie o przebytym kursie z ramowym programem szkolenia.
Zaświadczenia wystawiamy zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Więcej szczegółów dotyczących szkoleń na podesty zakończonych egzaminem UDT znajdziecie na stronie:


Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza