niedziela, 12 stycznia 2020

Szkolenia na konserwatorów wózków jezdniowych podnośnikowych - tematyka egzaminacyjna


Szkolenia na konserwatorów wózków jezdniowych podnośnikowych - tematyka egzaminacyjna


W nowym roku zapraszamy wszystkich na nasze szkolenia UDT  adresowane do przyszłych operatorów i konserwatorów urządzeń transportu bliskiego. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy krótki opis szkolenia dla konserwatorów wózków jezdniowych podnośnikowych. Przebieg szkolenia


Szkolenie na  konserwatora wózków widłowych składa się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej.  Zajęcia odbywają się na ternie naszej hali szkoleniowej w Łodzi lub na życzenie klienta - na terenie jego firmy.

Naszą kadrę szkoleniową tworzą doświadczeni instruktorzy. Realizują oni program uzgodniony i zatwierdzony przez UDT. W ramach szkolenia uczestnicy kursu zostają zapoznani m.in. z:

·         ogólnymi wiadomościami o dozorze technicznym;

·         instrukcjami i dokumentacją techniczną wózków widłowych/ ładowarek teleskopowych;

·         obowiązującymi normami dotyczącymi tych urządzeń oraz warunkami technicznymi dozoru technicznego;

·         podstawowymi obowiązującymi przepisami bhp;

·         budową wózków widłowych i ładowarek teleskopowych;

·         planem konserwacji;

·         zasadami eksploatacji i czyszczenia danych urządzeń.

Egzamin na konserwatora wózków widłowych - tematyka


Szkolenie na konserwatora wózków widłowych zakończone jest egzaminem UDT, którego kompleksową organizacją zajmują się nasi pracownicy.

Szczegółową tematykę egzaminacyjną dla osób ubiegających się o uzyskanie zaświadczenia kwalifikacyjnego do konserwacji wózków jezdniowych podnośnikowych znajdziecie w dokumencie opublikowanych przez UDT "Zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej w zależności od rodzaju i zakresu kwalifikacji" DT-1 / PR / 19 / Załącznik 4 / Wydanie 9 / 21.03.2019. Wśród obowiązujących zagadnień są zagadnienia ogólne związane z dozorem technicznym, dotyczące zespołów i elementów wózków jezdniowych oraz  obejmujące część elektryczną. W dokumencie znajdują się również wskazówki dotyczące części praktycznej egzaminu.

Pozytywny wynik z egzaminu oznacza zdobycie zaświadczenia kwalifikacyjnego konserwatora wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia ważnego na terenie całej Polski.
Przypominamy również, że w naszej ofercie oprócz szkoleń na konserwatorów wózków widłowych znajdziecie również szkolenia na konserwatorów suwnic, żurawi i podestów. Każde szkolenie ma oddzielny program i daje oddzielne uprawnienia do konserwacji danego Urządzenia Transportu Bliskiego . Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza