czwartek, 4 kwietnia 2019

Urządzenia chwytne w suwnicach


Urządzenia chwytne w suwnicach


Zgodnie z definicją podawaną w polskich normach suwnice to dźwignice wyposażone w urządzenie chwytające (służące do transportu ładunków) podwieszone do wciągarki przejezdnej, wciągnika bądź też żurawia przemieszczających się po moście.  W dzisiejszy wpisie przedstawimy krótką charakterystykę urządzeń chwytnych występujących w suwnicach.

Jakie są rodzaje urządzeń chwytnych w suwnicach?

Urządzenia chwytne, w  które wyposażone są suwnice, możemy podzielić na zblocza linkowe i haki oraz chwytaki. Zblocza linowe mogą być krótkie, w których oś krążków linowych stanowi trawersę haka  bądź też długie, w których krążki linowe umieszczone są na osobnej osi. Zblocza linowe mogą być wielokrążkowe, jak też jedno lub dwukrążkowe.

 Z kolei haki stosowane w suwnicach można podzielić na haki jednorożne oraz hali dwurożne. Powinny być one wykonane tylko i wyłączeni z materiałów atestowanych.

Jeśli chodzi o chwytaki możemy wyróżnić chwytaki linowe (dwulinowe i  czterolinowe), chwytaki mechaniczne oraz chwytaki elektromagnetyczne (tzw. chwytniki) -zawieszane na haku zblocza linowego. 


Szkolenie na suwnice z egzaminem UDT

Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy z zakresu eksploatacji suwnic oraz zdobyciem uprawnień do ich obsługi zapraszamy na szkolenia na operatorów suwnic IS i IIS. Kursy zakończone są egzaminem UDT, którego kompleksową organizacją zajmują się nasi pracownicy.

Szkolenie przygotowujące do zdobycia uprawnień na suwnice II S obejmuje suwnice hakowe ogólnego przeznaczenia sterowane z poziomu roboczego (w tym bezprzewodowo) oraz wciągniki i wciągarki według kategorii IIW, zaś kurs na  suwnice IS obejmuje suwnice sterowane z kabiny oraz wciągniki i wciągarki wg kategorii IW (UWAGA - kategoria I S obejmuje również suwnice z kategorii II S).

Zajęcia organizujemy na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, jak również na życzenie klienta na terenie firmy. Dojeżdżamy do klientów z całej Polski. Zapewniamy doświadczoną kadrę szkoleniową, atrakcyjne ceny, indywidualne podejście do klienta oraz rzetelne przygotowanie do egzaminu UDT. Szczegóły oferty znajdują się pod linkiem:


W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami i Instruktorami:


Zapraszamy już dziś!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza