niedziela, 3 grudnia 2017

Pilarka spalinowa - jak odpalić?


Pilarka spalinowa - jak odpalić?
Dziś przedstawimy kilka podstawowych zasad stosowanych podczas odpalania piły spalinowej. Ich przestrzeganie to podstawa bezpiecznej pracy pilarza - bez tej wiedzy nie powinniśmy przystępować do pracy pilarką spalinową.

Przed uruchomieniem silnika piły spalinowej powinniśmy upewnić się, czy w pobliżu nie znajdują się osoby postronne oraz zwierzęta. Następnie możemy przystąpić do sprawdzenia stanu technicznego piły. Musimy mieć pewność, że hamulec łańcucha piły działa prawidłowo, prowadnice oraz osłony zębatki są właściwie zamontowane, a łańcuch ma prawidłowe napięcie i jest dobrze naostrzony. 
 Następnie, zanim jeszcze przystąpimy do odpalenia piły, powinniśmy sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie przycisku przyspiesznika oraz jego blokady, wyłącznika STOP.
Piła spalinowa - jak uruchomić?
W momencie uruchamiania piły spalinowej musimy trzymać ją pewnie i w bezpieczny sposób. Uruchomienie maszyny sprowadza się do przyciśnięcia jej do podłoża lewą ręką i prawą stopą na tylny uchwyt i pociągnięcia rozrusznika ręcznego. 

Więcej na temat bezpiecznej pracy piłą spalinową już niebawem na naszym blogu. Przypominamy również o naszych szkoleniach dla pilarzy. Kurs z obsługi piły spalinowej to profesjonalne przygotowanie do pracy piłą spalinową. Uczestnicy szkolenia zostają również przeszkoleni z zakresu konserwacji tego narzędzia. Kursy realizujemy zarówno na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, jak i w miejscu wskazanym przez klienta - dojeżdżamy na terenie całej Polski. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą nie tylko klientów indywidualnych, ale również przedstawicieli firm, w których wykorzystywane są piły spalinowe oraz inne zorganizowane większe grupy. Szczegółowe informacje na temat szkolenia z obsługi piły spalinowej znajdują się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza