wtorek, 7 listopada 2017

Rodzaje szkoleń na wózki widłowe.


Rodzaje szkoleń na wózki widłowe.


Umiejętność obsługi wózków widłowych oraz posiadanie stosownych uprawnień jest w ostatnim czasie bardzo pożądaną umiejętnością. Na rynku pracy pojawia się coraz więcej ogłoszeń o pracę w charakterze operatora tych urządzeń transportu bliskiego. Warto więc poszerzyć swoje umiejętności i zapisać się na profesjonalny kurs dla operatorów wózków jezdniowych zakończonym egzaminem UDT i zdobyciem uprawnień. Tym bardziej, że oferowane warunki pracy w charakterze osoby obsługującej omawiany sprzęt są coraz bardziej atrakcyjne.

Jakie są rodzaje szkoleń na wózki widłowe? Które szkolenie na wózki widłowe wybrać?

Awans B.H.P. w swojej ofercie szkoleniowej posiada aż 5 rodzajów szkoleń dla operatorów wózków widłowych.
Zaczniemy od najniższej kategorii - wariant szkolenia na wózek widłowy z egzaminem UDT kategoria III WJO. Ten rodzaj kursu przygotowuje do zdobycia uprawnień na wózki widłowe ręcznie prowadzone i zdalnie sterowane.
Oczko wyżej plasuje się kolejny wariant szkolenia - kurs na wózek widłowy jezdniowy podnośnikowy - podobnie jak wcześniejszy - zakończony egzaminem UDT kategoria II WJO. W tym przypadku mamy do czynienia z wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z wyłączeniem specjalizowanych, ale łącznie z wózkami widłowymi wysokiego składowania (tzw. uprawnienia na wysoki skład).
Jeszcze wyżej znajduje się kolejna opcja - kurs na wózek widłowy specjalizowany ze zmiennym wysięgiem I WJO zakończony egzaminem UDT. Jest to szkolenie dla operatorów ładowarek teleskopowych i co ważne - kategoria ta zawiera dwie wcześniej omawiane - II WJO i III WJO.
Kolejną opcją szkoleniową, również obejmującą kategorie II WJO i III WJO, jest szkolenie na wózek widłowy specjalizowany z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem. Kurs kończy się oczywiście egzaminem UDT.
Ostatnią najpełniejszą opcją szkoleniową, obejmującą wszystkie wymienione wyżej kategorie, jest kurs na wózek widłowy specjalizowany z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem oraz na wózki ze zmiennym wysięgiem kategoria I WJO.
Przy wyborze rodzaju kursu warto przeanalizować, które uprawnienia są nam aktualnie niezbędne oraz które możemy najprawdopodobniej wykorzystać w najbliższej przyszłości i być może staną się naszą kartą przetargową w procesie rekrutacyjnym lub na ścieżce awansu.
Więcej na temat szkoleń na wózki widłowe pod linkiem .
Zapraszamy.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza