środa, 15 listopada 2017

Jak zdobyć uprawnienia na HDS-a?


Jak zdobyć uprawnienia na HDS-a?


HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) to potoczna nazwa żurawia przenośnego, żurawia przeładunkowego. Nazwy tej (HDS) po raz pierwszy użył w latach 80-tych polski producent żurawi przeładunkowych.
Żuraw przenośny stał się niezbędnym narzędziem pracy w procesie przeładunku towarów. Możemy znaleźć go na budowach, w magazynach, warsztatach, wykorzystywany jest przy pracach rolniczych i związanych z gospodarką leśną. Coraz większe zapotrzebowanie na operatorów żurawi typu HDS, a więc pracowników z uprawnieniami II Ż, sprawia, że rośnie liczba osób zainteresowanych zdobyciem tego typu kwalifikacji. Co zatem trzeba zrobić, aby zdobyć uprawnienia na żurawia przenośnego przeładunkowego?
Aby zdobyć uprawnienia II Ż, których posiadanie stanowi podstawowy wymóg związany z obsługą HDS-ów, musimy zdać egzamin przed komisją UDT. Oczywiście, przed przystąpieniem do egzaminu warto jest się dobrze do niego przygotować. W tym celu polecamy skorzystać z oferty szkoleniowej dobrej placówki specjalizującej się w tego typu szkoleniach.  
Nasi kursanci są właśnie w trakcie zajęć teoretycznych szkolenia z obsługi HDS-ów. Podczas tej części szkolenia, Instruktorzy Awans B.H.P. realizują program zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Atrakcyjna forma wykładów oparta na interesujących i czytelnych prezentacjach multimedialnych oraz filmach instruktażowych ułatwia przyszłym operatorom żurawi przyswojenie niezbędnych wiadomości. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z wczorajszych zajęć.


A już wkrótce grupa kursantów będzie mogła przystąpić do zajęć praktycznych. Naszym kursantom udostępniamy własne żurawie przenośne posiadające ważną decyzję UDT. Dzięki temu mogą oni ćwiczyć nieograniczoną ilość godzin w stałej cenie szkolenia. Co więcej, grafik zajęć jest elastyczny i ustalany indywidualnie z naszymi Instruktorami.
Nasze szkolenia na uprawnienia II Ż zakończone są egzaminem UDT. Pracownicy Awans B.H.P. zajmują się kompleksową organizacją egzaminu, pomagają również w procesie składania wniosków i uiszczania opłat egzaminacyjnych. Egzamin odbywa się na naszym sprzęcie, na naszej hali szkoleniowej w Łodzi. Dodatkowo prowadzimy również szkolenia na HDS-y na terenie firmy klienta - działamy na terenie całej Polski. W tym przypadku egzamin odbywa się na sprzęcie udostępnionym przez danego klienta.
Więcej na temat szkolenia oraz egzaminu UDT na uprawnienia II Ż znajdziecie pod linkiem. Zapraszamy.

1 komentarz: