wtorek, 28 czerwca 2016

Konserwator urządzeń dźwignicowych - zarobki i perspektywy rozwoju


Konserwator urządzeń dźwignicowych -  zarobki i perspektywy rozwoju


Ostatnio na blogu mieliście okazję przeczytać na temat zawodu konserwatora urządzeń transportu bliskiego. Chodzi oczywiście o artykuł -  "Konserwator urządzeń transportu bliskiego - zawód z przyszłością".
Również na stronie naszego Instruktora pojawił się wpis poświęcony temu zawodowi w kontekście zawodów regulowanych - dla przypomnienia - "Konserwator urządzeń transportu bliskiego - zawód regulowany"  .
praca konserwatora UTB- perspektywy rozwoju, zarobki
 
W obu tekstach podkreślone zostały zalety pracy konserwatora oraz wiążąca się z tą pracą odpowiedzialność. Jest to bez wątpienia zawód specjalistyczny, który wymaga rzetelnego przygotowania i zaangażowania. Mimo większego wysiłku, jaki musimy włożyć w przygotowanie zawodowe, warto rozważyć możliwość realizacji zawodowej właśnie w tym kierunku - zawód ten daje dużo lepszą perspektywę rozwojową i zarobkową.  Na stronie serwisu wynagrodzenia.pl możecie znaleźć informację na temat przeciętnych zarobków konserwatora urządzeń dźwignicowych. Dane pochodzą ze stycznia 2016 roku z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Zgodnie z badaniami:
"Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 494 PLN brutto. Co drugi mechanik/konserwator urządzeń dźwignicowych otrzymuje pensję od 2 496 PLN do 4 545 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych mechaników/konserwatorów urządzeń dźwignicowych zarabia poniżej 2 496 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 545 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych mechaników/konserwatorów urządzeń dźwignicowych."
* Mediana - jest to wartość dzieląca wszystkie dane na dwa równe zbiory. Poniżej i powyżej mediany znajduje się dokładnie po 50% zgromadzonych w badaniu wyników. W przypadku badania wynagrodzeń znaczy to, że połowa badanych zarabia poniżej mediany a połowa powyżej.

Jak widać, osoby z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem i odpowiednim stażem mogą liczyć na całkiem przyzwoite zarobki. Warto zainwestować w swój rozwój i połączyć np. uprawnienia konserwatora z uprawnieniami elektrycznymi SEP. Te ostatnie generalnie nie są przez prawo wymagane, choć przez niektóre oddziały UDT są "zalecane". Jeden z naszych Instruktorów  kwestię posiadania uprawnień sepowskich nie tylko w odniesieniu do pracy elektryka poruszał już na swoim blogu. Warto przypomnieć fragment:

"Kursy elektryczne nie są adresowane wyłącznie do przyszłych elektryków, czy też elektryków, którzy chcą odnowić swoje kwalifikacje. Znajomość zagadnień związanych z elektryką to ogromny atut osób należących do takich grup zawodowych jak chociażby grupa operatorów maszyn i urządzeń magazynowych. Częścią ich pracy jest nie tylko obsługa, ale i konserwacja maszyn takich jak wózki widłowe, suwnice, podesty czy dźwigi. Aby, zgodnie z prawem, móc  wymienić chociażby żarówkę czy baterie w wózku widłowym, dokonać pomiarów elektrycznych, musimy posiadać aktualne uprawnienia elektryczne Grupy 1. Szkolenia elektryczne kończące się egzaminem przed komisją SEP, to doskonały sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji i podniesienie konkurencyjności na rynku pracy." czytaj więcej

praca konserwatora urządzeń dźwignicowych - kursy, szkolenia Awans B.H.P.
Na zakończenie podrzucamy kilka ofert pracy dla konserwatorów UTB. Może któryś z naszych czytelników poszukuje właśnie pracy w tym charakterze, a może oferty te zachęcą  innych do zapisania się na kurs konserwatorów urządzeń transportu bliskiego. Zapraszamy! 

Lp.
Stanowisko pracy/ firma
Miejsce pracy
Strona z ogłoszeniem
1.
Konserwator urządzeń transportu bliskiego/ KS Service Sp. z o. o.
 
Wrocław
2.
Konserwator urządzeń dźwignicowych i dźwigowych
 
Gdańsk
3.
Konserwator urządzeń dźwignicowych - mechanik
 
Dąbrowa Górnicza
4.
Konserwator urządzeń dźwignicowych
Rzeszów
5.
Konserwator urządzeń dźwigowych/ Firma OTIS Sp. z o.o.
Kielce

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza