poniedziałek, 22 października 2018

Kto może przeprowadzać konserwację suwnic?


Kto może przeprowadzać konserwację suwnic?


Konserwację suwnic może przeprowadzać tylko osoba posiadająca uprawnienia wydawane na drodze egzaminu przez komisję UDT. Kwestie te reguluje rozporządzenie z dnia 18 lipca 2001 r. (Dz. U. Nr 79, poz. 849) w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze urządzeń technicznych. Legitymacja UDT przyznawana jest bezterminowo i ważna jest na terenie całej Polski.

Konserwator suwnic musi wykazać się stosowną wiedzą i umiejętnościami  z zakresu konserwacji suwnic. Do zakresu jego obowiązków należy m.in. sprawdzanie stanu technicznego mechanizmów suwnicy, cięgien nośnych, kontrola działania urządzeń sterujących, oświetleniowych czy też elementów bezpieczeństwa. Konserwator musi na bieżąco usuwać wszelkie usterki oraz przeprowadzać przeglądy konserwacyjne w terminach wskazanych przez stosowne przepisy  i instrukcję eksploatacji. Należy pamiętać, że praca konserwatora ma znaczący wpływ na efektywność działania urządzenia. 


Szkolenia dla konserwatorów suwnic z egzaminem UDT

Awans B.H.P. organizuje szkolenia dla przyszłych konserwatorów suwnic. Kurs zakończony jest egzaminem UDT, którego organizacją zajmują sie nasi pracownicy.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów - praktyków. Kurs realizuje program zatwierdzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne przygotowują do zdania egzaminu państwowego.

Szkolenia przeprowadzamy na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi oraz (w przypadku firm i grup zorganizowanych) na terenie firmy klienta. Dojeżdżamy do klientów na terenie całej Polski.

Zapewniamy atrakcyjne ceny  kursu- cena szkolenia obejmuje koszty egzaminacyjne, które na chwilę obecną wynoszą 152 zł.

Szczegóły dotyczące szkolenia na konserwatorów suwnic znajdują się na naszej stronie internetowej - link.
Zapraszamy!


Pozostałe szkolenia dla konserwatorów urządzeń transportu bliskiego

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń dla konserwatorów innych urządzeń technicznych:

 - wózków widłowych i ładowarek teleskopowych (link) ,

- podestów (link),

-  żurawi przenośnych typu HDS (link). 

Warto pamiętać, że posiadanie uprawnień do konserwacji kilku urządzeń transportu bliskiego zdecydowanie polepsza naszą sytuację na rynku pracy i daje realne szanse na lepiej płatną pracę. Specjaliści z uprawnieniami UDT bez problemu znajdą zatrudnienie tam, gdzie wykorzystywane są urządzenia magazynowe/ urządzenia transportu bliskiego. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami z zakresu urządzeń transportu bliskiego - doradzą, które uprawnienia najkorzystniej łączyć i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza