niedziela, 8 października 2017

Bezpieczeństwo urządzeń technicznych i instalacji - temat przewodni "Inspektora"


Bezpieczeństwo urządzeń technicznych i instalacji - temat przewodni "Inspektora"


Na stronie UDT dostępny jest kolejny numer (3/2017)  biuletynu Urzędu Dozoru Technicznego "Inspektor". Jak zwykle zachęcamy do lektury online - wydanie elektroniczne bez problemu znajdziecie na stronie UDT https://www.udt.gov.pl/.
Tematem przewodnim  tego numeru "Inspektora - Technika i bezpieczeństwo" jest bezpieczeństwo urządzeń technicznych i instalacji.

Co w numerze?

Lekturę rozpoczynamy od  rozmowy z Jackiem Niemczykiem, Dyrektorem Departamentu Certyfikacji i Oceny Zgodności UDT. Dowiemy się z niej między innymi tego, z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się UDT-CERT oraz w jakie przedsięwzięcia gospodarcze jest zaangażowany. Z jesiennego wydania Inspektora  dowiemy się również więcej o jednej z nowych usług uruchomionej przez UDT - inspekcji EX - czyli odbiorze początkowym urządzeń i instalacji, jak również o audytach energetycznych. Nowy numer Inspektora przynosi również odpowiedzi na pytania dotyczące doskonalenia wiedzy technicznej.
- Czy fachowcom potrzebne są szkolenia?
- Czy warto poświęcić czas i pieniądze na zdobywanie dodatkowych wiadomości?
- Dlaczego UDT zajmuje się szkoleniami?
Odpowiedzi na te pytania przynosi artykuł poświęcony działalności Akademii UDT.
Jednym z ważniejszych poruszanych w tym numerze tematów jest  omówienie głównych proponowanych zmian w ustawie o dozorze technicznym, wpisujących się w realizację "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" przyjętej przez Radę Ministrów.
Ponadto w numerze:
- o nienaruszalności bezpieczeństwa SIL;
- o najczęściej stosowanej metodzie oceny ryzyka - HAZO,
o nowych wymaganiach dotyczących kotłów na paliwa stałe
- o badaniach metodą emisji akustycznej w UDT.
W gazecie znajdziecie również informacje o bieżących wydarzeniach, konferencjach i sympozjach.  
A wszystkich zainteresowanych tematyką urządzeń transportu bliskiego oraz dozoru technicznego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową składającą się między innymi ze szkoleń dla operatorów i konserwatorów UTB - wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, suwnic, żurawi, HDS-ów, dźwigów, podestów i innych urządzeń. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej pod linkiem. W razie pytań zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami - instruktorami  http://awans-bhp.pl/kontakt/ - zawsze z chęcią udzielą odpowiedzi i doradzą w wyborze najkorzystniejszej opcji szkoleniowej. Zapraszamy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza