niedziela, 2 lipca 2017

Jakie kursy zawodowe warto zrobić?

Jakie kursy zawodowe warto zrobić?

Chcąc poprawić swoją pozycję zawodową i sytuację na rynku pracy, często zadajemy sobie pytanie, jakie kursy zawodowe warto zrobić. Na rynku szkoleniowym pojawia się wiele różnorodnych ofert - od kursów miękkich po tak zwane kursy twarde. Dziś podpowiemy, które z nich zagwarantują nam dobrą pracę.


Jakie szkolenia zagwarantują dobrze płatną pracę?


Na rynku pracy istnieje grupa zawodów, na które od kilku lat utrzymuje się duże zapotrzebowanie. Wśród nich znajdują się stanowiska techniczne, w tym m.in. elektrycy, operatorzy wózków widłowych, operatorzy ładowarek teleskopowych, suwnic czy podestów.  Czemu tak się dzieje, że mimo dużego zainteresowania ze strony pracodawców, wciąż dostrzegalny jest deficyt pracowników tej kategorii? Wyjaśnia to Agnieszka Szczypińska z GP People:
"Spawacz, elektryk, operator wózka widłowego, specjalistycznych maszyn czy ciężkiego sprzętu budowalnego to zawody, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród pracodawców, jednak jeszcze do niedawna niewiele osób chciało je wykonywać. – Kilka lat temu takie zawody nie tylko nie były prestiżowe, ale wręcz wstydliwe. Dlatego tylko wąska grupa osób decydowała się na kształcenie zawodowe czy szkolenia w tych zakresach, dodatkowo wielu wykwalifikowanych fachowców wyjechało do pracy za granicę. To stworzyło obecnie niszę. Dlatego dziś można powiedzieć, że osoby z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednimi uprawnieniami to poszukiwani i bardzo cenni pracownicy. (...)Wpływ na to ma także fakt, że kariera wykwalifikowanego robotnika coraz lepiej postrzegana jest również przez społeczeństwo. Dlatego z roku na rok coraz więcej osób decyduję się pójść właśnie tą drogą i stawia na konkretne kursy oraz uprawnienia zawodowe. Nadal jednak jest to kropla w morzu potrzeb, dlatego też posiadanie chociażby uprawnień spawacza czy obsługi wózka widłowego zwiększa szanse na znalezienie pracy "
Jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują odpowiedniej dla siebie drogi rozwoju zawodowego. Należy jednak pamiętać, że zdobycie konkretnych uprawnień to tylko pierwszy krok - zdobytą wiedzę należy stale uaktualniać, poszerzać swoje kwalifikacje. Doskonałym sposobem na realizację tego zadania, jest wybór dobrej palcówki szkoleniowej, w której  specjaliści doradzają najefektywniejsze rozwiązania - podpowiadają, które kursy warto łączyć, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy. Dobre placówki szkoleniowe posiadają bogatą ofertę kursów i szkoleń, które otwierają swoim kursantom zupełnie nowe możliwości. Swoim klientom oferują dostęp do różnorodnych sprzętów technicznych, zapewniają elastyczny grafik zajęć i szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów - praktyków.
Bogatą ofertę szkoleń Awans B.H.P. możecie poznać zaglądając na naszą stronę internetową. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń UDT, zawierającą m.in. szkolenia dla operatorów wózków widłowych, suwnic, ładowarek czy podestów. Dla kursantów łączących różne szkolenia przewidziane zostały atrakcyjne zniżki. Zapraszamy!1 komentarz: