wtorek, 18 kwietnia 2017

Przegląd gaśnic

Przegląd gaśnic


Awans B.H.P. poszerza swoją ofertę o nową usługę - obok przeglądów konserwatorskich oraz przeglądów zawiesi naszym klientom oferujemy usługę przeglądów i konserwacji gaśnic, jak również  przeglądów i konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego. Szczegóły oferty znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce przeglądy - przeglądy i konserwacja gaśnic.
 
 
 
Należy pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719) :
"Urządzenia przeciwpożarowe oraz gaśnice przenośne i przewoźne (...) powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w dokumentacji techniczno-ruchowej oraz w instrukcjach obsługi, opracowanych przez ich producentów".
 
To, jak często należy wykonywać przegląd gaśnicy, zależy od zaleceń producenta zawartych w instrukcji. Okres ten nie może być jednak dłuższy niż rok, a często bywa skracany przez producenta do 6 miesięcy. Co więcej, każde uruchomienie gaśnicy czy jej uszkodzenie mechaniczne wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kontrolnego przeglądu technicznego.  Korzystając z naszej oferty macie pewność, że wszystkie czynności związane z przeglądem i naprawą gaśnic wykonane zostaną przez autoryzowanych konserwatorów gaśnic, posiadających stosowną wiedzę i umiejętności. Zapraszamy!
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza