środa, 26 kwietnia 2017

Podnośnik samochodowy a UDT

Podnośnik samochodowy a UDT

Szkolenia z obsługi dźwigników przemysłowych (podnośników samochodowych)Podnośniki pojazdów są urządzeniami służącymi do podnoszenia, opuszczania czy przemieszczania pojazdów lub ich zespołów. Mają za zadanie ułatwić dostęp do pojazdów w celu zbadania i wykonania określonych prac. Należy pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 lipca 2002 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu ( Dz. U. Nr 120, poz. 1021 z 29 lipca 2002 r.) wszystkie podnośniki pojazdów - jako dźwigniki - z wyjątkiem podnośników przenośnych z napędem ręcznym, podlegają dozorowi technicznemu.
Szkolenia z obsługi dźwigników przemysłowych (podnośników samochodowych)


Co więcej, upoważnienie do obsługi określonych rodzajów podnośników samochodowych może uzyskać jedynie osoba, która została przeszkolona w zakresie:
  •  budowy i działania podnośników,
  • zagrożeń eksploatacyjnych,
  • funkcjonowania urządzeń zabezpieczających,
  • zasad sterowania podnośnikiem,
  • sposobu postepowania w przypadku awarii
  • oraz, co istotne, przeszła odpowiedni instruktaż praktyczny.
Jeśli więc zatrudniasz pracowników lub sam pracujesz w warsztacie mechanicznym, samochodowym czy przy konserwacji urządzeń i maszyn, powinieneś zadbać o odpowiednie przeszkolenie.  Więcej informacji na temat tego, jak wygląda szkolenie dla operatorów podnośników pojazdów/ kurs na podnośniki samochodowe/ seminarium z obsługi dźwigników przemysłowych znajdziecie na naszej stronie w zakładce seminarium dźwignik przemysłowy.   Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza