wtorek, 26 kwietnia 2016

Kursy na urządzenia transportu bliskiego w pracy strażaka, wojskowego czy podoficera służby więziennej


Kursy na urządzenia transportu bliskiego dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym na strażaka, wojskowego czy podoficera służby więziennej


Praca w służbach mundurowych jest atrakcyjna dla wielu młodych ludzi ze względu na stabilny charakter zatrudnienia, stałą pensję i dodatki funkcyjne. O dostaniu się na wymarzone stanowisko często decydują szczegóły i dodatkowe atuty naszego CV. Jak się okazuje pomocnym aspektem mogą być odbyte i udokumentowane odpowiednim certyfikatem kursy dające nam uprawnienia na obsługę urządzeń transportu bliskiego.  W niektórych przypadkach operator żurawia przenośnego typu HDS już na samym starcie będzie miał dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym.


 

Przeanalizujmy przykładowy proces rekrutacji do Państwowej Straży Pożarnej


Aby podjąć służbę w Państwowej Straży Pożarnej należy spełnić wymagania określone w ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 roku. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68, ze zm.). Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby (art. 28 cyt. ustawy). Kandydaci na przyszłych strażaków podlegają procedurze kwalifikacyjnej opartej na systemie punktacji gratyfikującym posiadane uprawnienia aplikanta. Nie będziemy w tym miejscu przedstawiać pełnej listy punktowanych uprawnień - można z łatwością znaleźć je na stronach PSP. Cały wykaz jest dosyć długi. Widnieją na nim punkty za, między innymi, posiadanie prawo jazdy kat. C, CE czy DE, uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego czy za inne kwalifikacje oraz uprawnienia wymagane na danym stanowisku - a tu m.in. uprawnienia do obsługi podnośników czy innych tego typu urządzeń- w sumie możemy uzyskać aż 15 punktów, po 5 za każdy rodzaj uprawnienia (dla porównania tyle samo punktów-15 możemy uzyskać za wyszkolenie pożarnicze w PSP czy wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym w PSP).


 
Egzamin na żurawie przenośne HDS IIŻ - Państwowa Straż Pożarna, Tomaszów Mazowiecki
 

Uprawnienia operatora urządzeń transportu bliskiego- gdzie jeszcze punktowane?


Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku ubiegania się o zatrudnienie w Służbie Więziennej, aplikowania na stanowisko zawodowego żołnierza, funkcjonariusza Straży Granicznej czy pracownika w Służbie Leśnej. W procesie rekrutacyjnym kandydat proszony jest o wskazanie odbytych kursów specjalistycznych wraz z dokumentami potwierdzającymi jego dodatkowe kwalifikacje. Służba więzienna (http://www.sw.gov.pl/pl/praca/charakterystyka-sluzbypracy-w-sluzbie-wieziennej/) oferuje m.in. stanowiska podoficerskie, gdzie wśród posiadanych uprawnień oczekiwane są obok prawo jazdy czy uprawnień z zakresu pierwszej pomocy, kursy operatorów urządzeń. 

Jeśli jesteś zainteresowany podniesieniem swojej konkurencyjności na rynku pracy, zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą szkoleniową naszej firmy Awans BHPEgzamin na żurawie przenośne HDS IIŻ - Państwowa Straż Pożarna, Tomaszów Mazowiecki

3 komentarze:

  1. myślałem o straży widze że macie wtyki :P musze iść do was na kurs hdsa

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe czy elektryczne biorą pod uwage?

    OdpowiedzUsuń
  3. moj znajomy wybiera sie do was na zurawia, bo wlasnie szuka nowej pracy ;)

    OdpowiedzUsuń