środa, 12 sierpnia 2015

Gimnastyka dla urzędnika??? - pomysły na poprawę funkcjonowania Urzędów i kilka uwag o procedurze wyznaczania egzaminu UDT

Zanim naszkicujemy kilka uwag o tym jak wg ustawy wyznaczyć sobie egzamin UDT na wózek widłowy czy suwnicę skomentujmy obecnie głośny temat z cyklu "Urzędy w Polsce"
 darmowa gimnastyka dla urzędnika:

"tu jest jakby luskusowo"

tymi słowami ze znanego i lubianego serialu kwitujemy pomysł, o którym donoszą ostatnio media : sponsorowanie gimnastyki dla Urzędników by zwiększyć ich wydajność. 


My jako firma szkoleniowa wiemy, że właściwie każdy taki urzędnik codziennie powienien się gimnastykować, bo jest to jeden z punktów poruszanych w ramach instruktarzu stanowiskowego dla pracowników biurowych. 

Gimnastyka Urzędnika i pracownika biurowego to jeden z obowiązków pracującego, to wypełnienie podstawowej zasady bezpieczeństwa i higieny pracy!
Zerknijcie na materiały dydaktyczne z Inspekcji Pracy - tam są nawet zdjęcia instruktażowe jaki zakres ćwiczeń pani w stroju biurowym może wykonywać. 

Czy zatem dodatkowe ćwiczenia poza godzinami pracy pomogą jeszcze zwiększyć wydajność Urzędów??????

Jeszcze więcej wydajności??
LUKSUS. 

Luksus dla nas, luksus dla urzędników. 

Oni wygimnastykowani, my obsłużeni szybko miło no i tak samo jak nasz poprzednik. 

Te same przepisy dla wszystkich i ta sama interpretacja. 
A jeśli urzędnik w zły humorze , to schwyci za hantle wyładuje się, potem zajrzy do przepisów - uporządkowanych, prosto napisanych tak, że nawet dziecko zrozumie !

I juz mu humor sie poprawia, wie co robić, wie jak MI pomóc. Mój urzędnik <3 


Ja mu dziękuję. Szybko i bez zobowiązań. Ale za to miłe wspomnienia. Tego każdy się spodziewał. Tak jest napisane, takie jest prawo, wystarczyło iść i dopełnić formalności. 

Taka rewolucja już zaczyna się w Urzędach. Przecież wiadomo, że Urzędnicy są tam dla nas - TO MY ICH ZATRUDNIAMY :) 

Petent Twoim Pracodawcą. 


A co więcej ?? Słyszeliśce o NOWYM KOLEJNYM POMYŚLE??

Urzędy nie będą państwowe, będą PRYWATNE! TAK TAK TAK!

Państwo ogłosi przetarg, i kilkanaście firm urzedniczych zgłosi się, będzie oceniane przyjazne wnętrze dla petenta, jasność i protota oznakowań biurek i pokoi dla petentów, przygotowanie merytoryczne, znajomość rozporzadzęń i ustaw dobre wychowanie, gotowość do pomocy i zaangazowanie kadry i oczywiscie czas obsługi i jakość załatwienia sprawy petneta. Państwo wybierze kilka najlepszych konkurujących firm urzędniczych, które zapewnią lokale, organizację i kadrę do obsługi spraw Państwowych. Nie słyszeliście??
Bo to nasz pomysł....
No oczywiście moga też wystąpić pewne naduzycia w organizacji samego przetargu....


Ech...żaden pomysł nie wydaje się być wystarczjąco dobry... no może oprócz tej gimnastyki, bo to trafiona rzecz, prosta i może przetarg na firmy gimnastykujące podniesie konkurencyjność starających się rozwinąć skrzydła siłowni i klubów. 

A teraz co nie co o procedurze wyznaczania egzaminów UDT i kolejne pomysły na usprawnienie funkcjonowania Urzędów - uśmiech :) 


Jak wygląda procedura wyznaczania egzaminu UDT? Przynajmniej jak powinna wyglądać ustawowo? Tutaj kilka uwag, najlepiej jednak zajrzeć do ustawy i przeczytać od deski do deski. 
Teoretycznie każda firma szkoleniowa, zakład pracy i osoba indywidualna powinna mieć wyznaczany egzamin UDT w podobny sposób - własciwie taki sam. Najpierw nalezy złożyć wnioski i dokładnie je wypełnić - szczegółowo napisac kategorię uprawnień o jakie się staramy i wnieść opłatę egzaminacyjną w wysokości 152 zł, następnie wyznaczona komisja w ciagu 14 dni powinna wg ustawy przesłać nam szczegółowy zakres egzaminu. Egzamin powinien być ustny teoretyczny i praktyczny. Kilka innych ciekawych rzeczy można dowiedzieć się czytając rozporządzenia. 
Za pewne interpretacji ustaw jest mnóstwo.

Poruszanie sie po przepisach nie jest rzeczą łatwą. Wiadomo, przedzieranie się przez labirynty, tropienie wyrazów, znaczeń słów i ukrytych sensów oraz empatyczne wczuwanie się w indywidualny zamysł piszącego ustawę to cenne umiejętności każdego przedsiębiorcy. Ustawy nie są pisane czarno na białym. To specyficzny język, który nie jest dla każdego prostego człowieka prowadzącego działalność. Wiadomo, ustaw nie piszą malutcy. Prawdopodobnie powinno stworzyć sie kurs i dodatkowe uprawnienia dla każdego kto będzie korzystał z ustaw i rozporządzeń w swoim zawodzie. Czy ty już masz legitymację Interpretatora? Każdy urzędnik pewnie by się zapisał. Ambicje, elokwencja, humor, uprzejomość i legitymacja Interpretatora -Jestem Twoim Urzędnikiem Pomagam Społeczeństwu 
Emotikon smile
 . Wiadomo już, że będziemy sponsorować (my podatnicy) gimnastykę dla urzędników Skarbówki by zwiększyć ich wydajność. Wiadomo, za biurkiem mało ruchu.Mało ruchu, mało energii, mało wydajności. Sale gimnastyczne,baseny, biblioteki wypełnione rozporządzeniami przy każdej jednostce urzędowej i państwowej! I każdy podatnik będzie czuł satysfakcję. 
Precz z pączkami, krzyżówkami, coca colą?

Jesteśmy za stworzeniem przyjaznych urzędów dla urzędników i petentów
Emotikon smile
 Gdzie po obu stronach biurka są zadowolone twarze umorusane koktajlami witaminowymi i zgrzane od zajęć dodatkowych hobbystycznych po pełnej trudów satysfakcjonującej pracy. Wystrój skromny, acz czysty i schludny. Trochę zieleni. wygodne krzesła.

Usmiechy, proste słowa, kilka uzgodnień, każdy wie co i jak bo jest prosto napisane i konkretnie. On, Twój Urzędnik wie co robić, ty wiesz co on robić powinien - to wszystko jest jawne i proste. Więc załatwienie sprawy trwa chwile. Nie ma neispodzianek i adrenaliny. Jest spokój i bezpieczeńswto. Jest socjalnie i legalnie. Ty wiesz po co te podatki i składki, wiesz że koledzy po fachu też to wiedzą. Wiadomo po co te ustawy - wyzanczają nam ramy,pozwalają na pełną organizację i zapewnienie bezpieczeństwa. O to w tym chodzi o bezpieczeństwo i organizację. 
W końcu gdy wszsycy sobie pomagamy wszyscy pójdziemy do przodu. Po obu stronach biurek będą zadowolone twarze 
Emotikon smile
 .

Takie będą Polskie Urzędy 
Emotikon smile
 Takie po mału już się robią. Najpierw ta gimnastyka. Wszytsko w dobrą stronę idzie.

Pozdrawiamy wszystkich współpracujących z Nami i naszych kursantów. 
Jesteśmy pozytywnie nastawieni i staramy się zapoznac z większością ważnych ustaw. Jeśli macie jakieś pytanie lub ciekawe przykłady interpretacji ustaw i rozporządzeń - 
piszcie do nas! Na maila: awansbhp@awans-bhp.com
2 komentarze:

  1. Trochę wolnorynkowy pomysł z prywatnymi Urzędami, to by dopiero było...pewno by się nei sprawdził w praktyce, ale czy to co jest obecnie sprawdza się?? Może jakieś inne pomysły.
    O gimnastyce donosili w radiu. Genialne. Ciekawie kto to wymyślił.

    OdpowiedzUsuń
  2. Popieram! Siłownia , biblioteka i z Urzędnika zrobisz człowieka :P :)

    OdpowiedzUsuń