niedziela, 17 maja 2020

Prace ładunkowe wózkiem specjalizowanym z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem


Prace ładunkowe wózkiem specjalizowanym z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem


Wózki widłowe specjalizowane z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem to rodzaj wózków widłowych, które coraz częściej możemy spotkać w magazynach wysokoregałowych. Pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, nie zmniejszając przy tym możliwości magazynowych. Cechą charakterystyczną tego typu wózków widłowych, jest opuszczanie lub podnoszenie na odpowiednią wysokość elementu nośnego jednocześnie ładunku i kabiny wraz z operatorem.  Zasady prowadzenia prac ładunkowych wózkiem specjalizowanym z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem


Przystępując do pracy wózkiem specjalizowanym z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem należy pamiętać, że tego typu wózki przystosowane są jedynie do pracy na poziomym i utwardzonym podłożu i pracują jedynie z pionowo ustawionym masztem mechanizmu podnoszenia. Mechanizmy podnoszenia nie mają tutaj możliwości wychyłu. Przejazd wózkiem (z ładunkiem lub bez ładunku) odbywa się z masztem ustawionym w pozycji pionowej oraz widłami uniesionymi ok. 30 cm nad powierzchnią podłoża. Czy można przemieszczać się wózkiem specjalizowanym z uniesioną kabiną i ładunkiem? Istnieje taka możliwość, ale tylko pod warunkiem, że została ona przewidziana przez producenta w instrukcji obsługi.

Zasady prowadzenia prac ładunkowych są takie same jak w przypadku innego rodzaju wózków widłowych. Przede wszystkim operator musi posiadać dokładne informacje na temat transportowanego ładunku (masa, wymiary, właściwości). Operator powinien określić udźwig rzeczywisty wózka oraz sprawdzić wykres obciążeń.

Osoba obsługująca wózek powinna przed przystąpieniem do pracy sprawdzić stan podłoża, po którym będzie przemieszczał się wózek oraz  stan drogi przejazdowej. W czasie pracy należy przestrzegać wszystkich zasad prawidłowej techniki jazdy (wykonywania ruchów roboczych) oraz załadunku. Należy zachować szczególną uwagę i stale kontrolować wskaźniki pracy urządzeń wózka. Operator musi obserwować transportowany ładunek oraz stosować się do obowiązujących znaków.

Pamiętajmy, że w przypadku awarii w czasie pracy podstawowym obowiązkiem operatora jest zatrzymanie awaryjne wózka oraz wszystkim mechanizmów roboczych. Wszystkie szczegółowe wskazówki dotyczące awaryjnego zatrzymania wózka znajdują się w instrukcji obsługi danego wózka.

Na stanowisku postojowym wózek widłowy specjalizowany z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem powinien mieć odłączone wszystkie napędy oraz zostać zabezpieczony przed uruchomieniem przez osoby nieupoważnione. Głównym mechanizm podnoszenia, kabina oraz widły muszą być opuszczone.

Szkolenia na wózki specjalizowane z operatorem unoszonym wraz z ładunkiem


Zapraszamy na szkolenia na wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia, uprawnienia ważne 5 lat). Zapewniamy atrakcyjne ceny, rzetelne przygotowanie, elastyczny grafik zajęć oraz dużą ilość praktyki. Szczegóły oferty pod linkiem:
Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz