niedziela, 10 lutego 2019

Sterowanie platformą załadowczą


Sterowanie platformą załadowczą

Platformy załadowcze -  podesty ruchome załadowcze montowane są na pojazdach w celu ich załadunku i rozładunku. Objęte są dozorem technicznym ograniczonym - badania doraźne kontrolne należy wykonywać co dwa lata, zaś przeglądy konserwacyjne co 180 dni. 


W jaki sposób operator steruje platformą załadowczą?

Istnieją trzy rozwiązania techniczne:

- sterowanie  platformą załadowczą ręczne z poziomu roboczego;

- sterowanie ręczne z kasety sterowniczej - rozwiązanie coraz mniej popularne;

- sterowanie za pomocą stóp z podestu (możliwe tylko podnoszenie i opuszczanie podestu).

W przypadku sterowania ręcznego z poziomu roboczego przyrządy sterownicze zamontowane są z tyłu pojazdu z prawej strony.

W przypadku sterowania z podestu operator musi bezwzględnie pamiętać o tym, aby podczas sterowania trzymać się poręczy, a nie ładunku.

Kto może obsługiwać platformy załadowcze?

Należy pamiętać, że platformy załadowcze mogą obsługiwać jedynie osoby, które posiadają odpowiednie przeszkolenie teoretyczne oraz praktyczne z tego zakresu. Operator podestu ruchomego załadowczego powinien również odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie z obsługi burt samowyładowczych/ podesty ruchome załadowcze

Wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe zapraszamy na nasze szkolenia z obsługi burt samowyładowczych/ podestów ruchomych załadowczych. Seminarium organizujemy na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi oraz na terenie firmy klienta. Kurs przeprowadzają doświadczeni Instruktorzy - wieloletni wykładowcy, operatorzy i konserwatorzy urządzeń transportu bliskiego, Inspektorzy BHP. Z Awans B.H.P. zdobędziesz niezbędne wiadomości i umiejętności do bezpiecznego wykonywania pracy z wykorzystaniem tego urządzenia technicznego. Szczegóły dotyczące seminarium znajdziecie na naszej stronie internetowej: linkSzkolenia operatorów UDT

A jeśli jesteś zainteresowany innymi szkoleniami dla operatorów urządzeń transportu bliskiego, koniecznie zajrzyj na stronę, zakładka "Szkolenia operatorów UDT".  

Znajdziesz tam niezbędne informacje m.in. na temat szkoleń z obsługi wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, suwnic, podestów, żurawi czy dźwigów towarowo-osobowych. Wszystkie nasze szkolenia zakończone są egzaminem UDT. Przystąpienie do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego jest jedyną drogą do zdobycia uprawnień operatora danego urządzenia technicznego ważnych bezterminowo na terenie całej Polski. Zapraszamy już dziś!


1 komentarz:

  1. Ja akurat stoję po drugiej stronie barykady i zastanawia mnie czy ciężko znaleźć osobę posiadającą te uprawnienia. Obecnie stawiamy nowy magazyn, będą tam dosyć mocno rozbudowane systemy magazynowe, będziemy potrzebować nie tylko operatorów wózków, ale także osób z uprawnieniami na podesty. Dobrze chociaż wiedzieć, gdzie można udać się na szkolenia.

    OdpowiedzUsuń