poniedziałek, 26 listopada 2018

Podstawowe parametry techniczne ładowarek teleskopowych


Podstawowe parametry techniczne ładowarek teleskopowych

Konserwacja ładowarek teleskopowych

Ładowarka teleskopowa to rodzaj wózka jezdniowego, nazywanego również wielozadaniowym nośnikiem osprzętu ze zmienną fazą wysięgu. Ładowarki możemy bowiem wyposażyć w różnorodny  osprzęt taki jak chociażby widły, łyżkę czy kosz do podnoszenia ludzi. Należy pamiętać, że ładowarki teleskopowe mogą poruszać się po drogach publicznych (kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii B lub T).
W dzisiejszym wpisie krótko omówimy podstawowe parametry techniczne ładowarek teleskopowych. Temat ten szerzej omawiany jest podczas naszych szkoleń dla konserwatorów wózków widłowych i ładowarek teleskopowych. Szczegóły dotyczące szkoleń znajdziecie na naszej stronie internetowej pod linkiem


Podstawowe parametry techniczne ładowarek teleskopowych

Podstawowym parametrem technicznym ładowarek teleskopowych jest udźwig. Udźwig definiowany jest jako dopuszczalna masa ładunku (podana przez producenta), jaką ładowarka może transportować lub podnosić we właściwych warunkach i w czasie normalnej pracy. Udźwig podawany jest w kilogramach.
Kolejnymi ważnymi parametrem technicznym jest wysokość podnoszenia będąca odległością pionową podłoża od górnej powierzchni wideł lub od spodu ładunku oraz wysięg nominalny - czyli "odległość pozioma między dwiema pionowymi równoległymi płaszczyznami, z których jedna jest styczna do średnicy zewnętrznej kół przednich, a druga jest styczna do krzywej zakreślanej przez środek masy w punkcie najdalej oddalonym" (definicja z książki Pawła Sosińskiego "Konserwacja ładowarek teleskopowych" Wydawnictwo KaBe Krosno 2015).
Do pozostałych parametrów technicznych ładowarek teleskopowych należy zaliczyć:
- standardową odległość środka masy od czoła wideł;
- wymiary maszyny, w tym rozstaw osi kół,
- siłę udźwigu;
- cechy silnika spalinowego;
- cechy układów hydraulicznych, hamulcowych i innych.
Więcej ciekawych informacji na temat ładowarek teleskopowych znajdziecie na blogu http://ladowarkiteleskopowe.blogspot.com/. Zapraszamy. 


Szkolenia konserwatorów ładowarek teleskopowych


Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat ładowarek teleskopowych i zdobyciem uprawnień konserwatora udt zapraszamy na nasze szkolenia dla konserwatorów wózków widłowych i ładowarek teleskopowych. Prowadzone przez nas kursy przygotowują do egzaminu UDT, który organizujemy w ramach kompleksowej organizacji szkolenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się na terenie naszej hali szkoleniowej lub na terenie firmy klienta. Szkolenia prowadzą doświadczeni instruktorzy. Naszym kursantom zapewniamy atrakcyjne ceny oraz nielimitowaną ilość godzin praktyki w stałej cenie szkolenia. Zapraszamy. Szczegóły pod numerem telefonu 737 466 886 oraz na naszej stronie internetowej https://awans-bhp.pl/ .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz