poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Wyłączniki krańcowe w suwnicach


Wyłączniki krańcowe w suwnicach


Wśród urządzeń zabezpieczających, stosowanych w suwnicach, znajdują się wyłączniki krańcowe. Ich zadaniem jest samoczynne wyłączenie kierunku ruchu danego mechanizmu, w momencie kiedy zawiesie hakowe, wózek czy most znajdzie się w strefie krańcowej (podanej w dokumentacji technicznej).Jakie rodzaje wyłączników krańcowych możemy wyróżnić w suwnicach?


Wyłączniki krańcowe, stosowane w suwnicach, możemy podzielić na kilka rodzajów. Są to:

- wyłączniki krańcowe wrzecionowe - stosowane do zabezpieczania mechanizmu podnoszenia; włączone w obwód sterowania lub obwód siłowy; wyłącznik krańcowy powinien tak działać, by po najechaniu zblocza w górne krańcowe położenie zachowana została odległość 0,2 m między zbloczem a wciągnikiem lub wciągarką;

- wyłączniki krańcowe różnicowe - stosowane do zabezpieczenia mechanizmów podnoszenia i zamykania oraz otwierania chwytaków czerpakowych linowych;

- wyłączniki krańcowe dźwigniowe - stosowane do zabezpieczenia mechanizmu jazdy wózka oraz mechanizmu jazdy suwnicy; po zadziałaniu wyłącznika krańcowego tego typu prędkość suwnicy  lub wózka w momencie zetknięcia z odbojami nie może być większa niż 0,5 m/s;

- wyłączniki krańcowe zespolone (końcowe i krańcowe) - stosowane, gdy suwnica ma dużą prędkość jazdy i musi pracować w strefach krańcowych.

Szkolenia na operatorów i konserwatorów suwnic w Łodzi i na terenie całej PolskiWięcej na temat suwnic oraz stosowanych w suwnicach urządzeń zabezpieczających dowiecie się na naszych szkoleniach dla operatorów lub konserwatorów suwnic. W naszej ofercie posiadamy szkolenia dla operatorów suwnic kategoria I S lub II S oraz kurs na konserwatora suwnic I S. Wszystkie nasze szkolenia zakończone są egzaminem przed komisją UDT. Pozytywny wynik z egzaminu oznacza zdobycie uprawnień - zaświadczenia kwalifikacyjnego wydawanego bezterminowo przez UDT i ważnego na terenie całej Polski.

Kurs przeprowadzamy albo na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, albo na życzenie klienta na terenie jego firmy. Dojeżdżamy do klientów z całej Polski. Gwarantujemy doświadczoną kadrę szkoleniową, realizację programu szkolenia zatwierdzonego przez UDT, doskonałe przygotowanie do egzaminu oraz atrakcyjne ceny.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kursów na suwnice IS i IIS znajdziecie pod linkiem, zaś na temat szkoleń dla konserwatorów suwnic poczytacie na stronie.

Serdecznie zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz