poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Wyłączniki krańcowe w suwnicach


Wyłączniki krańcowe w suwnicach


Wśród urządzeń zabezpieczających, stosowanych w suwnicach, znajdują się wyłączniki krańcowe. Na czym polega ich rola? Ich rola zaczyna się w momencie, kiedy zawiesie hakowe, wózek czy most znajdzie się w strefie krańcowej (podanej w dokumentacji technicznej suwnicy). Wówczas wyłączniki krańcowe mają za zadanie samoczynnie wyłączyć kierunek ruchu danego mechanizmu. 
Jakie rodzaje wyłączników krańcowych możemy wyróżnić w suwnicach?


Wyłączniki krańcowe, stosowane w suwnicach, możemy podzielić na kilka rodzajów. Są to:

- wyłączniki krańcowe wrzecionowe - ich zadaniem jest zabezpieczanie mechanizmu podnoszenia. Znajdziemy je w obwodzie sterowania bądź obwodzie siłowym. Na czym polega ich działanie? Wyłączniki krańcowe tego rodzaju mają działać tak, aby  po najechaniu zblocza w górne krańcowe położenie między zbloczem a wciągnikiem lub wciągarką zachowana została odległość 0,2 m;

- wyłączniki krańcowe różnicowe - te z kolei mają zabezpieczać mechanizm podnoszenia i zamykania oraz otwierania chwytaków czerpakowych linowych;

- wyłączniki krańcowe dźwigniowe - zabezpieczają mechanizm jazdy wózka oraz mechanizm jazdy suwnicy. Wyłączniki te zostały tak skonstruowane, aby w momencie ich zadziałania suwnica bądź wózek w chwili zetknięcia z odbojami nie poruszały się z prędkością większą niż  0,5 m/s;

- wyłączniki krańcowe zespolone (końcowe i krańcowe) - znajdują zastosowanie w suwnicach poruszających się z dużą prędkością oraz pracujących w strefach krańcowych. 


Szkolenia na operatorów i konserwatorów suwnic w Łodzi i na terenie całej PolskiWięcej na temat suwnic oraz stosowanych w suwnicach urządzeń zabezpieczających dowiecie się na naszych szkoleniach dla operatorów lub konserwatorów suwnic. W naszej ofercie posiadamy szkolenia dla operatorów suwnic kategoria I S lub II S oraz kurs na konserwatora suwnic I S. Wszystkie nasze szkolenia zakończone są egzaminem przed komisją UDT. Pozytywny wynik z egzaminu oznacza zdobycie uprawnień - zaświadczenia kwalifikacyjnego wydawanego bezterminowo przez UDT i ważnego na terenie całej Polski.

Kurs przeprowadzamy albo na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, albo na życzenie klienta na terenie jego firmy. Dojeżdżamy do klientów z całej Polski. Gwarantujemy doświadczoną kadrę szkoleniową, realizację programu szkolenia zatwierdzonego przez UDT, doskonałe przygotowanie do egzaminu oraz atrakcyjne ceny.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kursów na suwnice IS i IIS znajdziecie pod linkiem, zaś na temat szkoleń dla konserwatorów suwnic poczytacie na stronie.

Serdecznie zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz